ARR Arriva Merseyside

Timetable

Show all stops
ScrollARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44X
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
ARR
44
Formby Station-07:05-07:57---09:04--10:04--11:04--12:04--13:04--14:04--14:5915:04--16:04--17:04--17:5518:4919:4920:4921:4922:49
Formby Station-07:05-07:57---09:04--10:04--11:04--12:04--13:04--14:04--14:5915:04--16:04--17:04--17:5518:4919:4920:4921:4922:49
Sefton Road-07:06-07:58---09:05--10:05--11:05--12:05--13:05--14:05--15:0015:05--16:05--17:05--17:5618:5019:5020:5021:5022:50
Kings Road-07:07-08:00---09:06--10:06--11:06--12:06--13:06--14:06--15:0115:06--16:06--17:06--17:5718:5119:5120:5121:5122:51
Glendale Way-07:08-08:00---09:07--10:07--11:07--12:07--13:07--14:07--15:0215:07--16:07--17:07--17:5818:5119:5120:5121:5122:51
Liverpool Road-07:08-08:01---09:07--10:07--11:07--12:07--13:07--14:07--15:0215:07--16:07--17:07--17:5818:5219:5220:5221:5222:52
Birkey Lane-07:09-08:01---09:08--10:08--11:08--12:08--13:08--14:08--15:0315:08--16:08--17:08--17:5918:5219:5220:5221:5222:52
Three Tuns Lane-07:10-08:02---09:09--10:09--11:09--12:09--13:09--14:09--15:0415:09--16:09--17:09--18:0018:5319:5320:5321:5322:53
School Lane-07:10-08:03---09:09--10:09--11:09--12:09--13:09--14:09--15:0415:09--16:09--17:09--18:0018:5319:5320:5321:5322:53
Formby Gardens-07:11-08:04---09:10--10:10--11:10--12:10--13:10--14:10--15:0515:10--16:10--17:10--18:0118:5419:5420:5421:5422:54
Green Lane-07:12-08:05---09:11--10:11--11:11--12:11--13:11--14:11--15:0615:11--16:11--17:11--18:0218:5519:5520:5521:5522:55
Paradise Lane-07:13-08:06---09:12--10:12--11:12--12:12--13:12--14:12--15:0715:12--16:12--17:12--18:0318:5519:5520:5521:5522:55
Deansgate Lane North-07:13-08:07---09:12--10:12--11:12--12:12--13:12--14:12--15:0715:12--16:12--17:12--18:0318:5619:5620:5621:5622:56
Woodvale Road-07:19-08:13---09:18--10:18--11:18--12:18--13:18--14:18--15:1315:18--16:18--17:18--18:0919:0020:0021:0022:0023:00
Pinfold Lane-07:20-08:14---09:19--10:19--11:19--12:19--13:19--14:19--15:1415:19--16:19--17:19--18:1019:0120:0121:0122:0123:01
Ainsdale Sports Club-07:20-08:15---09:19--10:19--11:19--12:19--13:19--14:19--15:1515:19--16:19--17:19--18:1019:0120:0121:0122:0123:01
Kenilworth Road-07:21-08:15---09:20--10:20--11:20--12:20--13:20--14:20--15:1515:20--16:20--17:20--18:1119:0220:0221:0222:0223:02
Leamington Road-07:21-08:16---09:21--10:21--11:21--12:21--13:21--14:21--15:1615:21--16:21--17:21--18:1119:0220:0221:0222:0223:02
Liverpool Road-07:23-08:18-08:20-09:22--10:22--11:22--12:22--13:22--14:22--15:1815:22--16:22--17:22--18:1219:0320:0321:0322:0323:03
Oakwood Avenue-07:23-08:19-08:20-09:23--10:23--11:23--12:23--13:23--14:23--15:1915:23--16:23--17:23--18:1319:0420:0421:0422:0423:04
Haig Avenue-----08:21-----------------------------------
Mary Avenue-07:24-08:20-08:22-09:23--10:23--11:23--12:23--13:23--14:23--15:2015:23--16:23--17:23--18:1319:0420:0421:0422:0423:04
Nixons Lane-07:25-08:21-08:23-09:24--10:24--11:24--12:24--13:24--14:24--15:2115:24--16:24--17:24--18:1419:0520:0521:0522:0523:05
Carr Lane-07:26-08:23-08:24-09:25--10:25--11:25--12:25--13:25--14:25--15:2315:25--16:25--17:25--18:1519:0620:0621:0622:0623:06
Central Avenue-07:27-08:24-08:25-09:26--10:26--11:26--12:26--13:26--14:26--15:2415:26--16:26--17:26--18:1619:0720:0721:0722:0723:07
Halsall Road-07:27-08:24-08:26-09:27--10:27--11:27--12:27--13:27--14:27--15:2415:27--16:27--17:27--18:1619:0720:0721:0722:0723:07
No. 164-07:28-08:25-08:26-09:27--10:27--11:27--12:27--13:27--14:27--15:2515:27--16:27--17:27--18:1719:0820:0821:0822:0823:08
Grantham Road-07:28-08:26-08:27-09:28--10:28--11:28--12:28--13:28--14:28--15:2615:28--16:28--17:28--18:1719:0820:0821:0822:0823:08
Shaws Avenue-07:29-08:27-08:28-09:29--10:29--11:29--12:29--13:29--14:29--15:2715:29--16:29--17:29--18:1819:0920:0921:0922:0923:09
Stamford Road-07:30-08:28-08:29-09:30--10:30--11:30--12:30--13:30--14:30--15:2815:30--16:30--17:30--18:1819:0920:0921:0922:0923:09
Benthams Way-07:31-08:30-08:30-09:31--10:31--11:31--12:31--13:31--14:31--15:3015:31--16:31--17:31--18:1919:1020:1021:1022:1023:10
Wight Moss Way-07:32-08:31-08:31-09:32--10:32--11:32--12:32--13:32--14:32--15:3115:32--16:32--17:32--18:2019:1120:1121:1122:1123:11
Town Lane07:0307:3307:5308:3208:1308:3208:5309:3309:1309:5310:3310:1310:5311:3311:1311:5312:3312:1312:5313:3313:1313:5314:3314:1314:5315:3215:3315:1315:5316:3316:1316:5317:3317:1317:5318:2119:1220:1221:1222:1223:12
Althorpe Drive07:0307:3307:5308:3308:1308:3308:5309:3309:1309:5310:3310:1310:5311:3311:1311:5312:3312:1312:5313:3313:1313:5314:3314:1314:5315:3315:3315:1315:5316:3316:1316:5317:3317:1317:5318:2119:1220:1221:1222:1223:12
Southport Hospital07:0407:3407:5408:3408:1408:3308:5409:3409:1409:5410:3410:1410:5411:3411:1411:5412:3412:1412:5413:3413:1413:5414:3414:1414:5415:3415:3415:1415:5416:3416:1416:5417:3417:1417:5418:2219:1320:1321:1322:1323:13
Folkestone Road07:0507:3507:5508:3508:1508:3408:5509:3509:1509:5510:3510:1510:5511:3511:1511:5512:3512:1512:5513:3513:1513:5514:3514:1514:5515:3515:3515:1515:5516:3516:1516:5517:3517:1517:5518:2319:1320:1321:1322:1323:13
Meols Cop Retail Park07:0607:3607:5608:3608:1608:3508:5609:3609:1609:5610:3610:1610:5611:3611:1611:5612:3612:1612:5613:3613:1613:5614:3614:1614:5615:3615:3615:1615:5616:3616:1616:5617:3617:1617:5618:2419:1420:1421:1422:1423:14
Argameols Close07:0707:3707:5708:3708:1708:3608:5709:3709:1709:5710:3710:1710:5711:3711:1711:5712:3712:1712:5713:3713:1713:5714:3714:1714:5715:3715:3715:1715:5716:3716:1716:5717:3717:1717:5718:2519:1520:1521:1522:1523:15
Haig Avenue07:0907:3907:5908:3908:1908:3808:5909:3909:1909:5910:3910:1910:5911:3911:1911:5912:3912:1912:5913:3913:1913:5914:4014:2015:0015:4015:4015:2015:5916:3916:1916:5917:3917:1917:5918:2719:1720:1721:1722:1723:17
Beatty Road07:1007:4008:0008:4008:2008:3809:0009:4009:2010:0010:4010:2011:0011:4011:2012:0012:4012:2013:0013:4013:2014:0014:4114:2115:0115:4115:4115:2116:0016:4016:2017:0017:4017:2018:0018:2819:1720:1721:1722:1723:17
Pilkington Road07:1107:4108:0108:4108:2108:3909:0109:4109:2110:0110:4110:2111:0111:4111:2112:0112:4112:2113:0113:4113:2114:0114:4214:2215:0215:4215:4215:2216:0116:4116:2117:0117:4117:2118:0118:2919:1820:1821:1822:1823:18
Chambres Road07:1107:4108:0208:4208:2208:4009:0209:4209:2210:0210:4210:2211:0211:4211:2212:0212:4212:2213:0213:4213:2214:0214:4314:2315:0315:4315:4315:2316:0116:4116:2117:0117:4117:2118:0118:2919:1920:1921:1922:1923:19
Ash Street07:1207:4208:0308:4308:2308:4009:0309:4309:2310:0310:4310:2311:0311:4311:2312:0312:4312:2313:0313:4313:2314:0314:4314:2315:0315:4315:4315:2316:0216:4216:2217:0217:4217:2218:0218:3019:1920:1921:1922:1923:19
Hampton Road07:1307:4308:0308:4308:2308:4109:0309:4309:2310:0310:4310:2311:0311:4311:2312:0312:4312:2313:0313:4313:2314:0314:4414:2415:0415:4415:4415:2416:0316:4316:2317:0317:4317:2318:0318:3119:2020:2021:2022:2023:20
Arbour Street07:1407:4408:0508:4508:2508:4209:0509:4509:2510:0510:4510:2511:0511:4511:2512:0512:4512:2513:0513:4513:2514:0514:4614:2615:0615:4615:4615:2616:0416:4416:2417:0417:4417:2418:0418:3219:2120:2121:2122:2123:21
Scarisbrick New Road07:1407:4408:0508:4508:2508:4309:0509:4509:2510:0510:4510:2511:0511:4511:2512:0512:4512:2513:0513:4513:2514:0514:4614:2615:0615:4615:4615:2616:0416:4416:2417:0417:4417:2418:0418:3219:2120:2121:2122:2123:21
Yellowhouse Lane07:1607:4608:0708:4708:2708:4409:0709:4709:2710:0710:4710:2711:0711:4711:2712:0712:4712:2713:0713:4713:2714:0714:4814:2815:0815:4815:4815:2816:0616:4616:2617:0617:4617:2618:0618:3419:2220:2221:2222:2223:22
Princes Street07:1707:4708:0808:4808:2808:4509:0809:4809:2810:0810:4810:2811:0811:4811:2812:0812:4812:2813:0813:4813:2814:0814:4914:2915:0915:4915:4915:2916:0716:4716:2717:0717:4717:2718:0718:3519:2320:2321:2322:2323:23
Nevill Street07:1807:4808:0908:4908:29-09:0909:4909:2910:0910:4910:2911:0911:4911:2912:0912:4912:2913:0913:4913:2914:0914:5014:3015:1015:5015:5015:3016:0816:4816:2817:0817:4817:2818:0818:3519:2320:2321:2322:2323:23
Southport Station07:1907:4908:1008:5008:30-09:1009:5009:3010:1010:5010:3011:1011:5011:3012:1012:5012:3013:1013:5013:3014:1014:5114:3115:1115:5115:5115:3116:0916:4916:2917:0917:4917:2918:0918:3619:2420:2421:2422:2423:24
Union Street07:2007:5008:1108:5108:31-09:1109:5109:3110:1110:5110:3111:1111:5111:3112:1112:5112:3113:1113:5113:3114:1114:5214:3215:1315:5315:5315:3316:1016:5016:3017:1017:5017:3018:1018:3719:2520:2521:2522:2523:25
Walton Street07:2007:5008:1208:5208:32-09:1209:5209:3210:1210:5210:3211:1211:5211:3212:1212:5212:3213:1213:5213:3214:1214:5314:3315:1315:5315:5315:3316:1116:5116:3117:1117:5117:3118:1118:3819:2620:2521:2522:2523:25
Alexandra Road07:2107:5108:1308:5308:33-09:1309:5309:3310:1310:5310:3311:1311:5311:3312:1312:5312:3313:1313:5313:3314:1314:5414:3415:1515:5515:5515:3516:1216:5216:3217:1217:5217:3218:1218:3919:2720:2621:2622:2623:26
Park Road07:2307:5308:1408:5408:34-09:1409:5409:3410:1410:5410:3411:1411:5411:3412:1412:5412:3413:1413:5413:3414:1414:5514:3515:1615:5615:5615:3616:1316:5316:3317:1317:5317:3318:1318:4019:2820:2721:2722:2723:27
Morley Road07:2407:5408:1508:5508:35-09:1509:5509:3510:1510:5510:3511:1511:5511:3512:1512:5512:3513:1513:5513:3514:1514:5614:3615:1715:5715:5715:3716:1416:5416:3417:1417:5417:3418:1418:4019:2820:2821:2822:2823:28
Brunlees Court07:2507:5508:1708:5708:37-09:1709:5709:3710:1710:5710:3711:1711:5711:3712:1712:5712:3713:1713:5713:3714:1714:5814:3815:1915:5915:5915:3916:1616:5616:3617:1617:5617:3618:1618:4119:2920:2921:2922:2923:29
Cockle Dicks Lane07:2607:5608:1808:5808:38-09:1809:5809:3810:1810:5810:3811:1811:5811:3812:1812:5812:3813:1813:5813:3814:1814:5914:3915:2016:0016:0015:4016:1716:5716:3717:1717:5717:3718:1718:4219:3020:3021:3022:3023:30
Emmanuel Road07:2607:5608:1808:5808:38-09:1809:5809:3810:1810:5810:3811:1811:5811:3812:1812:5812:3813:1813:5813:3814:1814:5914:3915:2116:0116:0115:4116:1716:5716:3717:1717:5717:3718:1718:4319:3120:3021:3022:3023:30
Cambridge Avenue07:2707:5708:1908:5908:39-09:1909:5909:3910:1910:5910:3911:1911:5911:3912:1912:5912:3913:1913:5913:3914:1915:0014:4015:2216:0216:0215:4216:1816:5816:3817:1817:5817:3818:1818:4419:3220:3121:3122:3123:31
Cambridge Road07:2907:5908:2109:0108:41-09:2110:0109:4110:2111:0110:4111:2112:0111:4112:2113:0112:4113:2114:0113:4114:2115:0214:4215:2416:0416:0415:4416:2017:0016:4017:2018:0017:4018:2018:4519:3320:3221:3222:3223:32
Bakers Lane07:2907:5908:2109:0108:41-09:2110:0109:4110:2111:0110:4111:2112:0111:4112:2113:0112:4113:2114:0113:4114:2115:0214:4215:2416:0416:0415:4416:2017:0016:4017:2018:0017:4018:2018:4519:3320:3221:3222:3223:32
Lytham Road07:3008:0008:2209:0208:42-09:2210:0209:4210:2211:0210:4211:2212:0211:4212:2213:0212:4213:2214:0213:4214:2215:0314:4315:2516:0516:0515:4516:2117:0116:4117:2118:0117:4118:2118:4619:3420:3321:3322:3323:33
Fleetwood Road07:3108:0108:2309:0308:43-09:2310:0309:4310:2311:0310:4311:2312:0311:4312:2313:0312:4313:2314:0313:4314:2315:0414:4415:2616:0616:0615:4616:2217:0216:4217:2218:0217:4218:2218:4719:3520:3421:3422:3423:34
Preesall Close07:3108:0108:2309:0308:43-09:2310:0309:4310:2311:0310:4311:2312:0311:4312:2313:0312:4313:2314:0313:4314:2315:0514:4515:2716:0716:0715:4716:2217:0216:4217:2218:0217:4218:2218:4719:3520:3421:3422:3423:34
Pilling Close07:3208:0208:2409:0408:44-09:2410:0409:4410:2411:0410:4411:2412:0411:4412:2413:0412:4413:2414:0413:4414:2415:0514:4515:2716:0716:0715:4716:2317:0316:4317:2318:0317:4318:2318:4819:3620:3521:3522:3523:35
Hornby Road07:3208:0208:2409:0408:44-09:2410:0409:4410:2411:0410:4411:2412:0411:4412:2413:0412:4413:2414:0413:4414:2415:0614:4615:2816:0816:0815:4816:2317:0316:4317:2318:0317:4318:2318:4819:3620:3521:3522:3523:35
Singleton Close07:3308:0308:2509:0508:45-09:2510:0509:4510:2511:0510:4511:2512:0511:4512:2513:0512:4513:2514:0513:4514:2515:0714:4715:2916:0916:0915:4916:2417:0416:4417:2418:0417:4418:2418:4919:3720:3621:3622:3623:36
Fairhaven Road07:3408:0408:2609:0608:46-09:2610:0609:4610:2611:0610:4611:2612:0611:4612:2613:0612:4613:2614:0613:4614:2615:0714:4715:2916:0916:0915:4916:2517:0516:4517:2518:0517:4518:2518:5019:3820:3721:3722:3723:37
Glencoyne Drive07:3408:0408:2609:0608:46-09:2610:0609:4610:2611:0610:4611:2612:0611:4612:2613:0612:4613:2614:0613:4614:2615:0814:4815:3016:1016:1015:5016:2517:0516:4517:2518:0517:4518:2518:5019:3820:3721:3722:3723:37
Bridge Wills Lane07:3608:0608:2809:0808:48-09:2810:0809:4810:2811:0810:4811:2812:0811:4812:2813:0812:4813:2814:0813:4814:2815:1014:5015:3216:1216:1215:5216:2717:0716:4717:2718:0717:4718:2718:5219:4020:3921:3922:3923:39
Download PDF Timetable