Skip to content Skip to menu
STA Stagecoach Merseyside

Timetable

Show all stops
ScrollSTA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
STA
1
Station Road, Railway Station----07:09--07:4908:0908:4909:0909:4610:0210:4211:0211:4212:0212:4213:0213:4214:0214:4215:0215:4216:0216:4217:0517:3918:0918:3919:0919:39----
Hoole Way, Hoole Way----07:11--07:5108:1108:5109:1109:4810:0410:4411:0411:4412:0412:4413:0413:4414:0414:4415:0415:4416:0416:4417:0717:4118:1118:4119:1119:41----
Gorse Stacks, Chester Bus Interchange----07:15--07:5508:1508:5509:1509:5210:0810:4811:0811:4812:0812:4813:0813:4814:0814:4815:0815:4816:0816:4817:1117:4518:1518:4519:1519:4520:15---
George Street, Bull & Stirrup----07:15--07:5508:1508:5509:1509:5210:0910:4911:0911:4912:0912:4913:0913:4914:0914:4915:0915:4916:0916:4917:1217:4518:1518:4519:1519:4520:1521:1522:1523:15
Upper Northgate Street, Northgate Church----07:16--07:5608:1608:5609:1609:5310:1010:5011:1011:5012:1012:5013:1013:5014:1014:5015:1015:5016:1016:5017:1317:4618:1618:4619:1619:4620:1621:1622:1623:16
Liverpool Road, Dawson Drive----07:18--07:5808:1808:5809:1809:5510:1110:5111:1111:5112:1112:5113:1113:5114:1114:5115:1115:5116:1116:5317:1617:4818:1818:4819:1819:4820:1821:1822:1823:18
Liverpool Road, Waterloo Road----07:18--07:5808:1808:5809:1809:5510:1210:5211:1211:5212:1212:5213:1213:5214:1214:5215:1215:5216:1216:5417:1717:4818:1818:4819:1819:4820:1821:1822:1823:18
Liverpool Road, Abbot's Drive----07:19--07:5908:1908:5909:1909:5610:1310:5311:1311:5312:1312:5313:1313:5314:1314:5315:1315:5316:1316:5517:1817:4918:1918:4919:1919:4920:1921:1922:1923:19
Liverpool Road, Countess Hospital----07:21--08:0108:2109:0109:2109:5810:1510:5511:1511:5512:1512:5513:1513:5514:1514:5515:1515:5516:1516:5817:2117:5118:2118:5119:2119:5120:2121:2122:2123:21
Liverpool Road, Beechway----07:21--08:0108:2109:0109:2109:5810:1510:5511:1511:5512:1512:5513:1513:5514:1514:5515:1515:5516:1516:5817:2117:5118:2118:5119:2119:5120:2121:2122:2123:21
Upton Lane, Kingsmead----07:22--08:0208:2209:0209:2209:5910:1710:5711:1711:5712:1712:5713:1713:5714:1714:5715:1715:5716:1716:5917:2217:5218:2218:5219:2219:5220:2221:2222:2223:22
Upton Lane, Demage Lane----07:23--08:0308:2309:0309:2310:0010:1810:5811:1811:5812:1812:5813:1813:5814:1814:5815:1815:5816:1817:0017:2317:5318:2318:5319:2319:5320:2321:2322:2323:23
Upton Lane, Lawn Drive----07:23--08:0308:2309:0309:2310:0010:1910:5911:1911:5912:1912:5913:1913:5914:1914:5915:1915:5916:1917:0017:2317:5318:2318:5319:2319:5320:2321:2322:2323:23
Heath Road, The Wheatsheaf----07:24--08:0408:2409:0409:2410:0110:2011:0011:2012:0012:2013:0013:2014:0014:2015:0015:2016:0016:2017:0117:2417:5418:2418:5419:2419:5420:2421:2422:2423:24
Access Road, Zoo Main Entrance-----------10:0410:2411:0411:2412:0412:2413:0413:2414:0414:2415:0415:2416:0416:2417:04----------
Liverpool Road, Station Road----07:28--08:0808:2809:0809:2810:0810:2811:0811:2812:0812:2813:0813:2814:0814:2815:0815:2816:0816:2817:0817:2817:5818:2818:5819:2819:5820:2821:2822:2823:28
Liverpool Road, Church Lane----07:29--08:0908:2909:0909:2910:0810:2811:0811:2812:0812:2813:0813:2814:0814:2815:0815:2816:0816:2817:0817:2917:5918:2918:5919:2919:5920:2921:2922:2923:29
Whitby Road, Gordon Lane----07:30--08:1008:3009:1009:3010:1010:3011:1011:3012:1012:3013:1013:3014:1014:3015:1015:3016:1016:3017:1017:3018:0018:3019:0019:3020:0020:3021:3022:3023:30
Whitby Lane, Strawberry Roundabout----07:32--08:1208:3209:1209:3210:1210:3211:1211:3212:1212:3213:1213:3214:1214:3215:1215:3216:1216:3217:1217:3218:0218:3219:0219:3220:0220:3221:3222:3223:32
Stanney Woods Avenue, Ramsey Road----07:35--08:1508:3509:1509:3510:1410:3411:1411:3412:1412:3413:1413:3414:1414:3415:1415:3416:1416:3417:1417:3518:0518:3519:0519:3520:0520:3521:3522:3523:35
Stanney Woods Avenue, Wight Close----07:35--08:1508:3509:1509:3510:1510:3511:1511:3512:1512:3513:1513:3514:1514:3515:1515:3516:1516:3517:1517:3518:0518:3519:0519:3520:0520:3521:3522:3523:35
Stanney Woods Avenue, Longlooms Road----07:35--08:1508:3509:1509:3510:1510:3511:1511:3512:1512:3513:1513:3514:1514:3515:1515:3516:1516:3517:1517:3518:0518:3519:0519:3520:0520:3521:3522:3523:35
Longlooms Road, Longlooms Road----07:36--08:1608:3609:1609:3610:1510:3511:1511:3512:1512:3513:1513:3514:1514:3515:1515:3516:1516:3517:1517:3618:0618:3619:0619:3620:0620:3621:3622:3623:36
Coliseum Way, Coliseum & Cinema----07:36--08:1608:3609:1609:3610:1610:3611:1611:3612:1612:3613:1613:3614:1614:3615:1615:3616:1616:3617:1617:3618:0618:3619:0619:3620:0620:3621:3622:3623:36
Cheshire Oaks Way, Outlet Village----07:38--08:1808:3809:1809:3810:1810:3811:1811:3812:1812:3813:1813:3814:1814:3815:1815:3816:1816:3817:1817:3818:0818:3819:0819:3820:0820:3821:3822:3823:38
Kinsey Road, Blue Planet Aquarium----07:40--08:2008:4009:2009:4010:2010:4011:2011:4012:2012:4013:2013:4014:2014:4015:2015:4016:2016:4017:2017:4018:1018:4019:1019:4020:1020:4021:4022:4023:40
Stanney Lane, David Lloyd Leisure Centre----07:41--08:2108:4109:2109:4110:2110:4111:2111:4112:2112:4113:2113:4114:2114:4115:2115:4116:2116:4117:2117:4118:1118:4119:1119:4120:1120:4121:4122:4123:41
Stanney Lane, University Academy South Campus----07:42--08:2208:4209:2209:4210:2210:4211:2211:4212:2212:4213:2213:4214:2214:4215:2215:4216:2216:4217:2217:4218:1218:4219:1219:4220:1220:4221:4222:4223:42
Stanney Lane, Birkett Avenue----07:43--08:2308:4309:2309:4310:2310:4311:2311:4312:2312:4313:2313:4314:2314:4315:2315:4316:2316:4317:2317:4318:1318:4319:1319:4320:1320:4321:4322:4323:43
Stanney Lane, Underwood Drive----07:45--08:2508:4509:2509:4510:2510:4511:2511:4512:2512:4513:2513:4514:2514:4515:2515:4516:2516:4517:2517:4518:1518:4519:1519:4520:1520:4521:4522:4523:45
Stanney Lane, Grace Arms----07:46--08:2608:4609:2609:4610:2610:4611:2611:4612:2612:4613:2613:4614:2614:4615:2615:4616:2616:4617:2617:4618:1618:4619:1619:4620:1620:4621:4622:4623:46
Stanney Lane, Whitby Park----07:47--08:2708:4709:2709:4710:2710:4711:2711:4712:2712:4713:2713:4714:2714:4715:2715:4716:2716:4717:2717:4718:1718:4719:1719:4720:1720:4721:4722:4723:47
Civic Way, Ellesmere Port Bus Interchange Stand G06:0706:2306:49-07:4907:29-08:2908:4909:2909:4910:2910:4911:2911:4912:2912:4913:2913:4914:2914:4915:2915:4916:2916:4917:2917:4918:1918:4919:1919:4920:1920:4921:4922:4923:49
Sutton Way, Tennyson Road06:0906:2506:52-07:5207:32-08:3208:5209:3209:5210:3210:5211:3211:5212:3212:5213:3213:5214:3214:5215:3215:5216:3216:5217:3217:5218:2218:5119:2119:5120:2120:5121:5122:5123:51
Sutton Way, The Boulevard06:0906:2506:53-07:5307:33-08:3308:5309:3309:5310:3310:5311:3311:5312:3312:5313:3313:5314:3314:5315:3315:5316:3316:5317:3317:5318:2318:5119:2119:5120:2120:5121:5122:5123:51
Sutton Way, Sutton Way Hotel06:1006:2606:55-07:5507:35-08:3508:5509:3509:5510:3510:5511:3511:5512:3512:5513:3513:5514:3514:5515:3515:5516:3516:5517:3517:5518:2518:5219:2219:5220:2220:5221:5222:5223:52
Sutton Way, Bebington Road06:1106:2706:56-07:5607:36-08:3608:5609:3609:5610:3610:5611:3611:5612:3612:5613:3613:5614:3614:5615:3615:5616:3616:5617:3617:5618:2618:5319:2319:5320:2320:5321:5322:5323:53
Sutton Way, Heswall Road06:1106:2706:57-07:5707:37-08:3708:5709:3709:5710:3710:5711:3711:5712:3712:5713:3713:5714:3714:5715:3715:5716:3716:5717:3717:5718:2718:5319:2319:5320:2320:5321:5322:5323:53
Old Chester Road, Bulls Head06:1206:2806:58-07:5807:38-08:3808:5809:3809:5810:3810:5811:3811:5812:3812:5813:3813:5814:3814:5815:3815:5816:3816:5817:3817:5818:2818:5419:2419:5420:2420:5421:5422:5423:54
Old Chester Road, Whetstone Hey06:1206:2806:59-07:5907:39-08:3908:5909:3909:5910:3910:5911:3911:5912:3912:5913:3913:5914:3914:5915:3915:5916:3916:5917:3917:5918:2918:5419:2419:5420:2420:5421:5422:5423:54
Chester Road, Wetherby Way06:1306:2907:01-08:0107:41-08:4109:0109:4110:0110:4111:0111:4112:0112:4113:0113:4114:0114:4115:0115:4116:0116:4117:0117:4118:0118:3118:5519:2519:5520:2520:5521:5522:5523:55
Chester Road, Post Office06:1406:3007:02-08:0207:42-08:4209:0209:4210:0210:4211:0211:4212:0212:4213:0213:4214:0214:4215:0215:4216:0216:4217:0217:4218:0218:3218:5619:2619:5620:2620:5621:5622:5623:56
Chester Road, Red Lion PH06:1506:3107:04-08:0407:44-08:4409:0409:4410:0410:4411:0411:4412:0412:4413:0413:4414:0414:4415:0415:4416:0416:4417:0417:4418:0418:3418:5719:2719:5720:2720:5721:5722:5723:57
Chester Road, Burleydam Garden Centre06:1606:3207:05-08:0507:45-08:4509:0509:4510:0510:4511:0511:4512:0512:4513:0513:4514:0514:4515:0515:4516:0516:4517:0517:4518:0518:3518:5819:2819:5820:2820:5821:5822:5823:58
Chester Road, Half Way House06:1606:3207:06-08:0607:46-08:4609:0609:4610:0610:4611:0611:4612:0612:4613:0613:4614:0614:4615:0615:4616:0616:4617:0617:4618:0618:3618:5819:2819:5820:2820:5821:5822:5823:58
Chester Road, St Mary's Church06:1706:3307:06-08:0607:46-08:4609:0609:4610:0610:4611:0611:4612:0612:4613:0613:4614:0614:4615:0615:4616:0616:4617:0617:4618:0618:3618:5919:2919:5920:2920:5921:5922:5923:59
New Chester Road, Crossroads06:1806:3407:07-08:0707:47-08:4709:0709:4710:0710:4711:0711:4712:0712:4713:0713:4714:0714:4715:0715:4716:0716:4717:0717:4718:0718:3719:0019:3020:0020:3021:0022:0023:0000:00
New Chester Road, M5306:1906:3507:09-08:0907:49-08:4909:0909:4910:0910:4911:0911:4912:0912:4913:0913:4914:0914:4915:0915:4916:0916:4917:0917:4918:0918:3919:0119:3120:0120:3121:0122:0123:0100:01
New Chester Road, Eastham Village Road06:2006:3607:10-08:1007:50-08:5009:1009:5010:1010:5011:1011:5012:1012:5013:1013:5014:1014:5015:1015:5016:1016:5017:1017:5018:1018:4019:0219:3220:0220:3221:0222:0223:0200:02
New Chester Road, Bridle Road06:2106:3707:1106:5108:1107:5107:3108:5109:1109:5110:1110:5111:1111:5112:1112:5113:1113:5114:1114:5115:1115:5116:1116:5117:1117:5118:1118:4119:0319:3320:0320:3321:0322:0323:0300:03
New Chester Road, Carlett Boulevard06:2106:3707:1106:5108:1107:5107:3108:5109:1109:5110:1110:5111:1111:5112:1112:5113:1113:5114:1114:5115:1115:5116:1116:5117:1117:5118:1118:4119:0319:3320:0320:3321:0322:0323:0300:03
New Chester Road, Heygarth Road06:2206:3807:1206:5208:1207:5207:3208:5209:1209:5210:1210:5211:1211:5212:1212:5213:1213:5214:1214:5215:1215:5216:1216:5217:1217:5218:1218:4219:0419:3420:0420:3421:0422:0423:0400:04
New Chester Road, Plymyard Cemetery06:2306:3907:1306:5308:1307:5307:3308:5309:1309:5310:1310:5311:1311:5312:1312:5313:1313:5314:1314:5315:1315:5316:1316:5317:1317:5318:1318:4319:0519:3520:0520:3521:0522:0523:0500:05
New Chester Road, Allport Road06:2406:4007:1406:5408:1407:5407:3408:5409:1409:5410:1410:5411:1411:5412:1412:5413:1413:5414:1414:5415:1415:5416:1416:5417:1417:5418:1418:4419:0619:3620:0620:3621:0622:0623:0600:06
New Chester Road, Mendell Close06:2406:4007:1506:5508:1507:5507:3508:5509:1509:5510:1510:5511:1511:5512:1512:5513:1513:5514:1514:5515:1515:5516:1516:5517:1517:5518:1518:4519:0619:3620:0620:3621:0622:0623:0600:06
Bromborough Village Road, Cambridge Road06:2506:4107:1506:5508:1507:5507:3508:5509:1509:5510:1510:5511:1511:5512:1512:5513:1513:5514:1514:5515:1515:5516:1516:5517:1517:5518:1518:4519:0719:3720:0720:3721:0722:0723:0700:07
Bromborough Village Road, The Cross06:2606:4207:1706:5708:1707:5707:3708:5709:1709:5710:1710:5711:1711:5712:1712:5713:1713:5714:1714:5715:1715:5716:1716:5717:1717:5718:1718:4719:0819:3820:0820:3821:0822:0823:0800:08
Spital Road, Mark Rake06:2606:4207:1706:5708:1707:5707:3708:5709:1709:5710:1710:5711:1711:5712:1712:5713:1713:5714:1714:5715:1715:5716:1716:5717:1717:5718:1718:4719:0819:3820:0820:3821:0822:0823:0800:08
Croft Avenue East, New Chester Road06:2706:4307:1806:5808:1807:5807:3808:5809:1809:5810:1810:5811:1811:5812:1812:5813:1813:5814:1814:5815:1815:5816:1816:5817:1817:5818:1818:4819:0919:3920:0920:3921:0922:0923:0900:09
New Chester Road, Mill Road06:2806:4407:2107:0108:2108:0107:4109:0109:2110:0110:2111:0111:2112:0112:2113:0113:2114:0114:2115:0115:2116:0116:2117:0117:2118:0118:2118:5119:1019:4020:1020:4021:1022:1023:1000:10
New Chester Road, Hesketh Way06:2906:4507:2107:0108:2108:0107:4109:0109:2110:0110:2111:0111:2112:0112:2113:0113:2114:0114:2115:0115:2116:0116:2117:0117:2118:0118:2118:5119:1119:4120:1120:4121:1122:1123:1100:11
New Chester Road, Port Causeway06:3006:4607:2307:0308:2308:0307:4309:0309:2310:0310:2311:0311:2312:0312:2313:0313:2314:0314:2315:0315:2316:0316:2317:0317:2318:0318:2318:5319:1219:4220:1220:4221:1222:1223:1200:12
New Chester Road, Shore Drive06:3106:4707:2507:0508:2508:0507:4509:0509:2510:0510:2511:0511:2512:0512:2513:0513:2514:0514:2515:0515:2516:0516:2517:0517:2518:0518:2518:5519:1319:4320:1320:4321:1322:1323:1300:13
New Chester Road, Willowbank Road06:3306:4907:2607:0608:2608:0607:4609:0609:2610:0610:2611:0611:2612:0612:2613:0613:2614:0614:2615:0615:2616:0616:2617:0617:2618:0618:2618:5619:1519:4520:1520:4521:1522:1523:1500:15
New Chester Road, Legh Road06:3406:5007:2807:0808:2808:0807:4809:0809:2810:0810:2811:0811:2812:0812:2813:0813:2814:0814:2815:0815:2816:0816:2817:0817:2818:0818:2818:5819:1619:4620:1620:4621:1622:1623:1600:16
New Chester Road, New Ferry Park06:3406:5007:2907:0908:2908:0907:4909:0909:2910:0910:2911:0911:2912:0912:2913:0913:2914:0914:2915:0915:2916:0916:2917:0917:2918:0918:2918:5919:1619:4620:1620:4621:1622:1623:1600:16
New Chester Road, Hassal Road06:3506:5107:3007:1008:3008:1007:5009:1009:3010:1010:3011:1011:3012:1012:3013:1013:3014:1014:3015:1015:3016:1016:3017:1017:3018:1018:3019:0019:1719:4720:1720:4721:1722:1723:1700:17
New Chester Road, Knowsley Road06:3606:5207:3207:1208:3208:1207:5209:1209:3210:1210:3211:1211:3212:1212:3213:1213:3214:1214:3215:1215:3216:1216:3217:1217:3218:1218:3219:0219:1819:4820:1820:4821:1822:1823:1800:18
New Chester Road, Rock Lane West06:3606:5207:3207:1208:3208:1207:5209:1209:3210:1210:3211:1211:3212:1212:3213:1213:3214:1214:3215:1215:3216:1216:3217:1217:3218:1218:3219:0219:1819:4820:1820:4821:1822:1823:1800:18
New Chester Road, Bedford Road06:3706:5307:3307:1308:3308:1307:5309:1309:3310:1310:3311:1311:3312:1312:3313:1313:3314:1314:3315:1315:3316:1316:3317:1317:3318:1318:3319:0319:1919:4920:1920:4921:1922:1923:1900:19
New Chester Road, Woburn Place06:3706:5407:3407:1408:3408:1407:5409:1409:3410:1410:3411:1411:3412:1412:3413:1413:3414:1414:3415:1415:3416:1416:3417:1417:3418:1418:3419:0419:1919:4920:1920:4921:1922:1923:1900:19
New Chester Road, Union Street06:3806:5607:3607:1608:3608:1607:5609:1609:3610:1610:3611:1611:3612:1612:3613:1613:3614:1614:3615:1615:3616:1616:3617:1617:3618:1618:3619:0619:2019:5020:2020:5021:2022:2023:2000:20
New Chester Road, Turbine Road06:3906:5707:3707:1708:3708:1707:5709:1709:3710:1710:3711:1711:3712:1712:3713:1713:3714:1714:3715:1715:3716:1716:3717:1717:3718:1718:3719:0719:2119:5120:2120:5121:2122:2123:2100:21
New Chester Road, Valiant Way06:3906:5807:3807:1808:3808:1807:5809:1809:3810:1810:3811:1811:3812:1812:3813:1813:3814:1814:3815:1815:3816:1816:3817:1817:3818:1818:3819:0819:2119:5120:2120:5121:2122:2123:2100:21
Argyle Street, Grange Road06:4207:0107:4107:2108:4108:2108:0109:2109:4110:2110:4111:2111:4112:2112:4113:2113:4114:2114:4115:2115:4116:2116:4117:2117:4118:2118:4119:1119:2419:5420:2420:5421:2422:2423:2400:24
Birkenhead Bus Station/Stand 706:4307:0307:4307:2308:4308:2308:0309:2309:4310:2310:4311:2311:4312:2312:4313:2313:4314:2314:4315:2315:4316:2316:4317:2317:4318:2318:4319:1319:2519:5520:2520:5521:2522:2523:2500:25
Whitechapel, Hood street06:5107:1107:5107:3108:5108:3108:1109:3109:5110:3110:5111:3111:5112:3112:5113:3113:5114:3114:5115:3115:5116:3116:5117:3117:5118:3118:5119:2119:3320:0320:3321:0321:3322:3323:33-
Download PDF Timetable valid from 8 May 2022