STA Stagecoach Merseyside

Timetable

Show all stops
ScrollSTA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
STA
19
Goree05:3006:0006:30----------------------------------------------------------------------------
Castle Street05:3106:0106:3107:0507:2007:3507:5008:0508:2008:3508:5009:0509:2009:3509:5010:0510:2010:3410:4410:5411:0411:1411:2411:3411:4411:5412:0412:1412:2412:3412:4412:5413:0413:1413:2413:3413:4413:5414:0414:1414:2414:3414:4414:5415:0415:1415:2415:3415:4415:5416:0416:1416:2416:3416:4416:5417:0417:1617:3017:4017:5018:0118:0618:1418:2418:3118:4019:0119:0819:3119:5320:0120:31------
Bixteth Street-------------------------------------------------------------------------20:5921:2921:5922:2922:5923:29
Temple Street05:3206:0206:32----------------------------------------------------------------------------
Smithfield Street-------------------------------------------------------------------------21:0021:3022:0022:3023:0023:30
Johnson Street-------------------------------------------------------------------------21:0121:3122:0122:3123:0123:31
Queen Square Bus Station05:3506:0506:3507:1007:2507:4007:5508:1008:2508:4008:5509:1009:2509:4009:5510:1010:2510:3910:4910:5911:0911:1911:2911:3911:4911:5912:0912:1912:2912:3912:4912:5913:0913:1913:2913:3913:4913:5914:0914:1914:2914:3914:4914:5915:0915:1915:2915:3915:4915:5916:0916:1916:2916:3916:4916:5917:0917:2117:3517:4517:5518:0618:1118:1918:2918:3518:4419:0519:1219:3519:5720:0520:3521:0621:3622:0622:3623:0623:36
Greek Street05:3906:0906:3907:1407:2907:4407:5908:1408:2908:4408:5909:1409:2909:4409:5910:1410:2910:4310:5311:0311:1311:2311:3311:4311:5312:0312:1312:2312:3312:4312:5313:0313:1313:2313:3313:4313:5314:0314:1314:2314:3314:4314:5315:0315:1315:2315:3315:4315:5316:0316:1316:2316:3316:4316:5317:0317:1317:2517:3917:4917:5918:1018:1518:2318:3318:3918:4819:0919:1619:3920:0120:0920:3921:1021:4022:1022:4023:1023:40
Gildart Street05:4106:1106:4107:1607:3107:4608:0108:1608:3108:4609:0109:1609:3109:4610:0110:1610:3110:4510:5511:0511:1511:2511:3511:4511:5512:0512:1512:2512:3512:4512:5513:0513:1513:2513:3513:4513:5514:0514:1514:2514:3514:4514:5515:0515:1515:2515:3515:4515:5516:0516:1516:2516:3516:4516:5517:0517:1517:2717:4117:5118:0118:1218:1718:2518:3518:4118:5019:1119:1819:4120:0320:1120:4121:1121:4122:1122:4123:1123:41
Shaw Street05:4406:1406:4407:1807:3307:4808:0308:1808:3308:4809:0309:1809:3309:4810:0310:1810:3310:4710:5711:0711:1711:2711:3711:4711:5712:0712:1712:2712:3712:4712:5713:0713:1713:2713:3713:4713:5714:0714:1714:2714:3714:4714:5715:0715:1715:2715:3715:4715:5716:0716:1716:2716:3716:4716:5717:0717:1717:2917:4317:5318:0318:1418:1918:2718:3718:4318:5219:1319:2019:4320:0520:1320:4321:1321:4322:1322:4323:1323:43
Brunswick Road05:4706:1706:4707:2107:3607:5108:0608:2108:3608:5109:0609:2109:3609:5110:0610:2110:3610:5011:0011:1011:2011:3011:4011:5012:0012:1012:2012:3012:4012:5013:0013:1013:2013:3013:4013:5014:0014:1014:2014:3014:4014:5015:0015:1015:2015:3015:4015:5016:0016:1016:2016:3016:4016:5017:0017:1017:2017:3217:4617:5618:0618:1718:2218:3018:4018:4618:5519:1619:2319:4620:0820:1620:4621:1621:4622:1622:4623:1623:46
Plumpton Street05:4706:1706:4707:2107:3607:5108:0608:2108:3608:5109:0609:2109:3609:5110:0610:2110:3610:5011:0011:1011:2011:3011:4011:5012:0012:1012:2012:3012:4012:5013:0013:1013:2013:3013:4013:5014:0014:1014:2014:3014:4014:5015:0015:1015:2015:3015:4115:5116:0116:1116:2116:3116:4116:5117:0117:1117:2117:3317:4617:5618:0618:1718:2218:3018:4018:4618:5519:1619:2319:4620:0820:1620:4621:1621:4622:1622:4623:1623:46
Lloyd Close05:4806:1806:4807:2207:3707:5208:0708:2208:3708:5209:0709:2209:3709:5210:0710:2210:3710:5111:0111:1111:2111:3111:4111:5112:0112:1112:2112:3112:4112:5113:0113:1113:2113:3113:4113:5114:0114:1114:2114:3114:4114:5115:0115:1115:2115:3115:4215:5216:0216:1216:2216:3216:4216:5217:0217:1217:2217:3417:4717:5718:0718:1818:2318:3118:4118:4718:5619:1719:2419:4720:0920:1720:4721:1721:4722:1722:4723:1723:47
Lance Close05:4906:1906:4907:2307:3807:5308:0808:2308:3808:5309:0809:2309:3809:5310:0810:2310:3810:5211:0211:1211:2211:3211:4211:5212:0212:1212:2212:3212:4212:5213:0213:1213:2213:3213:4213:5214:0214:1214:2214:3214:4214:5215:0215:1215:2215:3215:4315:5316:0316:1316:2316:3316:4316:5317:0317:1317:2317:3517:4817:5818:0818:1918:2418:3218:4218:4818:5719:1819:2519:4820:1020:1820:4821:1821:4822:1822:4823:1823:48
Tynemouth Close05:5006:2006:5007:2507:4007:5508:1008:2508:4008:5509:1009:2509:4009:5510:1010:2510:4010:5411:0411:1411:2411:3411:4411:5412:0412:1412:2412:3412:4412:5413:0413:1413:2413:3413:4413:5414:0414:1414:2414:3414:4414:5415:0415:1415:2415:3415:4515:5516:0516:1516:2516:3516:4516:5517:0517:1517:2517:3717:5018:0018:1018:2118:2618:3418:4418:5018:5919:2019:2719:5020:1220:2020:5021:2021:5022:2022:5023:2023:50
St Domingo Grove05:5106:2106:5107:2607:4107:5608:1108:2608:4108:5609:1109:2609:4109:5610:1110:2610:4110:5511:0511:1511:2511:3511:4511:5512:0512:1512:2512:3512:4512:5513:0513:1513:2513:3513:4513:5514:0514:1514:2514:3514:4514:5515:0515:1515:2515:3515:4715:5716:0716:1716:2716:3716:4716:5717:0717:1717:2717:3917:5118:0118:1118:2218:2718:3518:4518:5119:0019:2119:2819:5120:1320:2120:5121:2121:5122:2122:5123:2123:51
Mere Lane05:5206:2206:5207:2707:4207:5708:1208:2708:4208:5709:1209:2709:4209:5710:1210:2710:4210:5611:0611:1611:2611:3611:4611:5612:0612:1612:2612:3612:4612:5613:0613:1613:2613:3613:4613:5614:0614:1614:2614:3614:4614:5615:0615:1615:2615:3615:4715:5716:0716:1716:2716:3716:4716:5717:0717:1717:2717:3917:5218:0218:1218:2318:2818:3618:4618:5219:0119:2219:2919:5220:1420:2220:5221:2221:5222:2222:5223:2223:52
Wyre Road05:5306:2306:5307:2807:4307:5808:1308:2808:4308:5809:1309:2809:4309:5810:1310:2810:4310:5711:0711:1711:2711:3711:4711:5712:0712:1712:2712:3712:4712:5713:0713:1713:2713:3713:4713:5714:0714:1714:2714:3714:4714:5715:0715:1715:2715:3715:4915:5916:0916:1916:2916:3916:4916:5917:0917:1917:2917:4117:5318:0318:1318:2418:2918:3718:4718:5319:0219:2319:3019:5320:1520:2320:5321:2321:5322:2322:5323:2323:53
Florence Street05:5406:2406:5407:3007:4508:0008:1508:3008:4509:0009:1509:3009:4510:0010:1510:3010:4510:5911:0911:1911:2911:3911:4911:5912:0912:1912:2912:3912:4912:5913:0913:1913:2913:3913:4913:5914:0914:1914:2914:3914:4914:5915:0915:1915:2915:3915:5116:0116:1116:2116:3116:4116:5117:0117:1117:2117:3117:4317:5518:0518:1518:2618:3118:3918:4918:5519:0419:2519:3219:5520:1720:2520:5521:2521:5522:2522:5523:2523:55
Bullens Road05:5506:2506:5507:3107:4608:0108:1608:3108:4609:0109:1609:3109:4610:0110:1610:3110:4611:0011:1011:2011:3011:4011:5012:0012:1012:2012:3012:4012:5013:0013:1013:2013:3013:4013:5014:0014:1014:2014:3014:4014:5015:0015:1015:2015:3015:4015:5316:0316:1316:2316:3316:4316:5317:0317:1317:2317:3317:4517:5618:0618:1618:2718:3218:4018:5018:5619:0519:2619:3319:5620:1820:2620:5621:2621:5622:2622:5623:2623:56
Bodmin Road05:5706:2706:5707:3307:4808:0308:1808:3308:4809:0309:1809:3309:4810:0310:1810:3310:4811:0211:1211:2211:3211:4211:5212:0212:1212:2212:3212:4212:5213:0213:1213:2213:3213:4213:5214:0214:1214:2214:3214:4214:5215:0215:1215:2215:3215:4215:5516:0516:1516:2516:3516:4516:5517:0517:1517:2517:3517:4717:5818:0818:1818:2918:3418:4218:5218:5819:0719:2819:3519:5820:2020:2820:5821:2821:5822:2822:5823:2823:58
Beech Road05:5806:2806:5807:3407:4908:0408:1908:3408:4909:0409:1909:3409:4910:0410:1910:3410:4911:0311:1311:2311:3311:4311:5312:0312:1312:2312:3312:4312:5313:0313:1313:2313:3313:4313:5314:0314:1314:2314:3314:4314:5315:0315:1315:2315:3315:4315:5616:0616:1616:2616:3616:4616:5617:0617:1617:2617:3617:4817:5918:0918:1918:3018:3518:4318:5318:5919:0819:2919:3619:5920:2120:2920:5921:2921:5922:2922:5923:2923:59
Lusitania Road05:5906:2906:5907:3507:5008:0508:2008:3508:5009:0509:2009:3509:5010:0510:2010:3510:5011:0411:1411:2411:3411:4411:5412:0412:1412:2412:3412:4412:5413:0413:1413:2413:3413:4413:5414:0414:1414:2414:3414:4414:5415:0415:1415:2415:3415:4415:5816:0816:1816:2816:3816:4816:5817:0817:1817:2817:3817:5018:0018:1018:2018:3118:3618:4418:5419:0019:0919:3019:3720:0020:2220:3021:0021:3022:0022:3023:0023:3000:00
Walton Hall Park06:0006:3007:0007:3607:5108:0608:2108:3608:5109:0609:2109:3609:5110:0610:2110:3610:5111:0511:1511:2511:3511:4511:5512:0512:1512:2512:3512:4512:5513:0513:1513:2513:3513:4513:5514:0514:1514:2514:3514:4514:5515:0515:1515:2515:3515:4515:5916:0916:1916:2916:3916:4916:5917:0917:1917:2917:3917:5118:0118:1118:2118:3218:3718:4518:5519:0119:1019:3119:3820:0120:2320:3121:0121:3122:0122:3123:0123:3100:01
Abingdon Road06:0106:3107:0107:3707:5208:0708:2208:3708:5209:0709:2209:3709:5210:0710:2210:3710:5211:0611:1611:2611:3611:4611:5612:0612:1612:2612:3612:4612:5613:0613:1613:2613:3613:4613:5614:0614:1614:2614:3614:4614:5615:0615:1615:2615:3615:4616:0016:1016:2016:3016:4016:5017:0017:1017:2017:3017:4017:5218:0218:1218:2218:3318:3818:4618:5619:0119:1019:3119:3820:0120:2320:3121:0121:3122:0122:3123:0123:3100:01
Blackthorne Road06:0206:3207:0207:3707:5208:0708:2208:3708:5209:0709:2209:3709:5210:0710:2210:3710:5211:0611:1611:2611:3611:4611:5612:0612:1612:2612:3612:4612:5613:0613:1613:2613:3613:4613:5614:0614:1614:2614:3614:4614:5615:0615:1615:2615:3615:4616:0016:1016:2016:3016:4016:5017:0017:1017:2017:3017:4017:5218:0218:1218:2218:3318:3818:4618:5619:0219:1119:3219:3920:0220:2420:3221:0221:3222:0222:3223:0223:3200:02
Stopgate Lane06:0306:3307:0307:3907:5408:0908:2408:3908:5409:0909:2409:3909:5410:0910:2410:3910:5411:0811:1811:2811:3811:4811:5812:0812:1812:2812:3812:4812:5813:0813:1813:2813:3813:4813:5814:0814:1814:2814:3814:4814:5815:0815:1815:2815:3815:4816:0216:1216:2216:3216:4216:5217:0217:1217:2217:3217:4217:5418:0418:1418:2418:3518:4018:4818:5819:0319:1219:3319:4020:0320:2520:3321:0321:3322:0322:3323:0323:3300:03
No.4906:0306:3307:0307:3907:5408:0908:2408:3908:5409:0909:2409:3909:5410:0910:2410:3910:5411:0811:1811:2811:3811:4811:5812:0812:1812:2812:3812:4812:5813:0813:1813:2813:3813:4813:5814:0814:1814:2814:3814:4814:5815:0815:1815:2815:3815:4816:0216:1216:2216:3216:4216:5217:0217:1217:2217:3217:4217:5418:0418:1418:2418:3518:4018:4818:5819:0419:1319:3419:4120:0420:2620:3421:0421:3422:0422:3423:0423:3400:04
Landford Avenue06:0406:3407:0407:4007:5508:1008:2508:4008:5509:1009:2509:4009:5510:1010:2510:4010:5511:0911:1911:2911:3911:4911:5912:0912:1912:2912:3912:4912:5913:0913:1913:2913:3913:4913:5914:0914:1914:2914:3914:4914:5915:0915:1915:2915:3915:4916:0316:1316:2316:3316:4316:5317:0317:1317:2317:3317:4317:5518:0518:1518:2518:3618:4118:4918:5919:0419:1319:3419:4120:0420:2620:3421:0421:3422:0422:3423:0423:3400:04
Scargreen Avenue06:0506:3507:0507:4007:5508:1008:2508:4008:5509:1009:2509:4009:5510:1010:2510:4010:5511:0911:1911:2911:3911:4911:5912:0912:1912:2912:3912:4912:5913:0913:1913:2913:3913:4913:5914:0914:1914:2914:3914:4914:5915:0915:1915:2915:3915:4916:0316:1316:2316:3316:4316:5317:0317:1317:2317:3317:4317:5518:0518:1518:2518:3618:4118:4918:5919:0519:1419:3519:4220:0520:2720:3521:0521:3522:0522:3523:0523:3500:05
Lower Lane06:0606:3607:0607:4107:5608:1108:2608:4108:5609:1109:2609:4109:5610:1110:2610:4110:5611:1011:2011:3011:4011:5012:0012:1012:2012:3012:4012:5013:0013:1013:2013:3013:4013:5014:0014:1014:2014:3014:4014:5015:0015:1015:2015:3015:4015:5016:0416:1416:2416:3416:4416:5417:0417:1417:2417:3417:4417:5618:0618:1618:2618:3718:4218:5019:0019:0519:1419:3519:4220:0520:2720:3521:0521:3522:0522:3523:0523:3500:05
Showcase Cinema06:0706:3707:0707:4307:5808:1308:2808:4308:5809:1309:2809:4309:5810:1310:2810:4310:5811:1211:2211:3211:4211:5212:0212:1212:2212:3212:4212:5213:0213:1213:2213:3213:4213:5214:0214:1214:2214:3214:4214:5215:0215:1215:2215:3215:4215:5216:0616:1616:2616:3616:4616:5617:0617:1617:2617:3617:4617:5818:0818:1818:2818:3918:4418:5219:0219:0719:1619:3719:4420:0720:2920:3721:0721:3722:0722:3723:0723:3700:07
Stonebridge Lane06:0806:3807:0807:4407:5908:1408:2908:4408:5909:1409:2909:4409:5910:1410:2910:4410:5911:1311:2311:3311:4311:5312:0312:1312:2312:3312:4312:5313:0313:1313:2313:3313:4313:5314:0314:1314:2314:3314:4314:5315:0315:1315:2315:3315:4315:5316:0716:1716:2716:3716:4716:5717:0717:1717:2717:3717:4717:5918:0918:1918:2918:4018:4518:5319:0319:0819:1719:3819:4520:0820:3020:3821:0821:3822:0822:3823:0823:3800:08
Stonebridge Lane06:0906:3907:0907:4407:5908:1408:2908:4408:5909:1409:2909:4409:5910:1410:2910:4410:5911:1311:2311:3311:4311:5312:0312:1312:2312:3312:4312:5313:0313:1313:2313:3313:4313:5314:0314:1314:2314:3314:4314:5315:0315:1315:2315:3315:4315:5316:0716:1716:2716:3716:4716:5717:0717:1717:2717:3717:4717:5918:0918:1918:2918:4018:4518:5319:0319:0819:1719:3819:4520:0820:3020:3821:0821:3822:0822:3823:0823:3800:08
Back Gillmoss Lane06:1106:4107:1107:4608:0108:1608:3108:4609:0109:1609:3109:4610:0110:1610:3110:4611:0111:1511:2511:3511:4511:5512:0512:1512:2512:3512:4512:5513:0513:1513:2513:3513:4513:5514:0514:1514:2514:3514:4514:5515:0515:1515:2515:3515:4515:5516:0916:1916:2916:3916:4916:5917:0917:1917:2917:3917:4918:0118:1118:2118:3118:4218:4718:5519:0519:1019:1919:4019:4720:1020:3220:4021:1021:4022:1022:4023:1023:4000:10
M5706:1306:4307:1307:4708:0208:1708:3208:4709:0209:1709:3209:4710:0210:1710:3210:4711:0211:1611:2611:3611:4611:5612:0612:1612:2612:3612:4612:5613:0613:1613:2613:3613:4613:5614:0614:1614:2614:3614:4614:5615:0615:1615:2615:3615:4615:5616:1116:2116:3116:4116:5117:0117:1117:2117:3117:4117:5118:0318:1218:2218:3218:43-18:56---19:41---20:41-21:41-22:41-23:41-
Old Farm Road06:1406:4407:1407:4908:0408:1908:3408:4909:0409:1909:3409:4910:0410:1910:3410:4911:0411:1811:2811:3811:4811:5812:0812:1812:2812:3812:4812:5813:0813:1813:2813:3813:4813:5814:0814:1814:2814:3814:4814:5815:0815:1815:2815:3815:4815:5816:1216:2216:3216:4216:5217:0217:1217:2217:3217:4217:5218:0418:1418:2418:3418:45-18:58---19:43---20:43-21:43-22:43-23:43-
Moorgate Road06:1506:4507:1507:5008:0508:2008:3508:5009:0509:2009:3509:5010:0510:2010:3510:5011:0511:1911:2911:3911:4911:5912:0912:1912:2912:3912:4912:5913:0913:1913:2913:3913:4913:5914:0914:1914:2914:3914:4914:5915:0915:1915:2915:3915:4915:5916:1316:2316:3316:4316:5317:0317:1317:2317:3317:4317:5318:0518:1518:2518:3518:46-18:59---19:44---20:44-21:44-22:44-23:44-
Shirdley Avenue06:1506:4507:1507:5008:0508:2008:3508:5009:0509:2009:3509:5010:0510:2010:3510:5011:0511:1911:2911:3911:4911:5912:0912:1912:2912:3912:4912:5913:0913:1913:2913:3913:4913:5914:0914:1914:2914:3914:4914:5915:0915:1915:2915:3915:4915:5916:1416:2416:3416:4416:5417:0417:1417:2417:3417:4417:5418:0618:1518:2518:3518:46-18:59---19:44---20:44-21:44-22:44-23:44-
Cherry Gardens06:1606:4607:1607:5108:0608:2108:3608:5109:0609:2109:3609:5110:0610:2110:3610:5111:0611:2011:3011:4011:5012:0012:1012:2012:3012:4012:5013:0013:1013:2013:3013:4013:5014:0014:1014:2014:3014:4014:5015:0015:1015:2015:3015:4015:5016:0016:1416:2416:3416:4416:5417:0417:1417:2417:3417:4417:5418:0618:1618:2618:3618:47-19:00---19:45---20:45-21:45-22:45-23:45-
Bracknell Avenue06:1706:4707:1707:5208:0708:2208:3708:5209:0709:2209:3709:5210:0710:2210:3710:5211:0711:2111:3111:4111:5112:0112:1112:2112:3112:4112:5113:0113:1113:2113:3113:4113:5114:0114:1114:2114:3114:4114:5115:0115:1115:2115:3115:4115:5116:0116:1516:2516:3516:4516:5517:0517:1517:2517:3517:4517:5518:0718:1718:2718:3718:48-19:01---19:46---20:46-21:46-22:46-23:46-
Bewley Drive06:1706:4707:1707:5208:0708:2208:3708:5209:0709:2209:3709:5210:0710:2210:3710:5211:0711:2111:3111:4111:5112:0112:1112:2112:3112:4112:5113:0113:1113:2113:3113:4113:5114:0114:1114:2114:3114:4114:5115:0115:1115:2115:3115:4115:5116:0116:1616:2616:3616:4616:5617:0617:1617:2617:3617:4617:5618:0818:1718:2718:3718:48-19:01---19:46---20:46-21:46-22:46-23:46-
St Chad's Drive06:1706:4707:17----------------------------------------------------------------------------
Wellfield Avenue06:1806:4807:1807:5308:0808:2308:3808:5309:0809:2309:3809:5310:0810:2310:3810:5311:0811:2211:3211:4211:5212:0212:1212:2212:3212:4212:5213:0213:1213:2213:3213:4213:5214:0214:1214:2214:3214:4214:5215:0215:1215:2215:3215:4215:5216:0216:1716:2716:3716:4716:5717:0717:1717:2717:3717:4717:5718:0918:1818:2818:3818:49-19:02---19:47---20:47-21:47-22:47-23:47-
Simonswood Lane06:2006:5007:20----------------------------------------------------------------------------
Kirkby Bus Station06:2206:5207:2207:5508:1008:2508:4008:5509:1009:2509:4009:5510:1010:2510:4010:5511:1011:2411:3411:4411:5412:0412:1412:2412:3412:4412:5413:0413:1413:2413:3413:4413:5414:0414:1414:2414:3414:4414:5415:0415:1415:2415:3415:4415:5416:0416:1916:2916:3916:4916:5917:0917:1917:2917:3917:4917:5918:1118:2018:3018:4018:51-19:04---19:49---20:49-21:49-22:49-23:49-
Lees Road06:2306:5307:23----------------------------------------------------------------------------
Lees Road06:2406:5407:24----------------------------------------------------------------------------
Admin Road06:2506:5507:25----------------------------------------------------------------------------
Willow Way-----------------------------------------------------------------19:12---20:12--21:12-22:12-23:12-00:12
Download PDF Timetable