STA Stagecoach Merseyside

Timetable

Show all stops
ScrollSTA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
Bus Station05:5806:5507:5508:5509:4510:0510:4511:0511:4512:0512:4513:0513:4514:0514:4515:0515:5516:5517:5518:4519:4520:4522:0023:00
Lava Ignite05:5906:5607:5708:5709:4710:0710:4711:0711:4712:0712:4713:0713:4714:0714:4715:0715:5716:5717:5718:4619:4620:4622:0123:01
Railway Station06:0106:5808:0009:0109:5110:1110:5111:1111:5112:1112:5113:1113:5114:1114:5115:1116:0117:0118:0118:4919:4920:4922:0423:04
WestCliff Halifax06:0106:5908:0109:0209:5210:1210:5211:1211:5212:1212:5213:1213:5214:1214:5215:1216:0317:0318:0318:5019:5020:5022:0523:05
Fishergate Hill Surgery06:0206:5908:0109:0309:5310:1310:5311:1311:5312:1312:5313:1313:5314:1314:5315:1316:0417:0418:0418:5119:5120:5122:0523:05
Flyover06:0407:0108:0309:0509:5510:1510:5511:1511:5512:1512:5513:1513:5514:1514:5515:1616:0717:0718:0718:5319:5320:5322:0723:07
Library06:0507:0308:0509:0709:5710:1710:5711:1711:5712:1712:5713:1713:5714:1714:5715:1816:1017:1018:1018:5519:5520:5522:0923:09
Crookings Lane06:0507:0308:0509:0709:5710:1710:5711:1711:5712:1712:5713:1713:5714:1714:5715:1916:1117:1118:1118:5519:5520:5522:0923:09
Carleton Drive06:0607:0508:0609:0809:5810:1810:5811:1811:5812:1812:5813:1813:5814:1814:5815:2016:1217:1218:1218:5619:5620:5622:0923:09
Howick Shops06:0707:0608:0709:0909:5910:1910:5911:1911:5912:1912:5913:1913:5914:1914:5915:2116:1317:1318:1318:5619:5620:5622:1023:10
Howick Cross Lane06:0707:0608:0809:1010:0010:2011:0011:2012:0012:2013:0013:2014:0014:2015:0015:2216:1417:1418:1418:5719:5720:5722:1023:10
Howick CEPS06:0807:0808:0909:1110:0110:2111:0111:2112:0112:2113:0113:2114:0114:2115:0115:2416:1617:1618:1618:5819:5820:5822:1123:11
Lindle Lane06:0907:0808:1009:1210:0210:2211:0211:2212:0212:2213:0213:2214:0214:2215:0215:2516:1717:1718:1718:5819:5820:5822:1123:11
Anchor Inn06:1007:1008:1109:1310:0310:2311:0311:2312:0312:2313:0313:2314:0314:2315:0315:2716:1917:1918:1918:5919:5920:5922:1223:12
Grammar School06:1007:1008:1109:1310:0310:2311:0311:2312:0312:2313:0313:2314:0314:2315:0315:2816:2017:2018:2018:5919:5920:5922:1223:12
Skip Lane06:1107:1108:1209:1410:0410:2411:0411:2412:0412:2413:0413:2414:0414:2415:0415:2916:2117:2118:2119:0020:0021:0022:1323:13
Birchwood Avenue06:1207:1208:1309:1510:0510:2511:0511:2512:0512:2513:0513:2514:0514:2515:0515:3016:2117:2118:2119:0020:0021:0022:1323:13
St Andrews Church06:1407:1408:1509:1710:0710:2711:0711:2712:0712:2713:0713:2714:0714:2715:0715:3316:2417:2418:2419:0220:0221:0222:1523:15
Black Bull06:1407:1408:1509:1710:0710:2711:0711:2712:0712:2713:0713:2714:0714:2715:0715:3316:2417:2418:2419:0220:0221:0222:1523:15
Red Lion06:1507:1508:1609:1810:0810:2811:0811:2812:0812:2813:0813:2814:0814:2815:0815:3416:2517:2518:2519:0320:0321:0322:1623:16
Bentley Park06:1607:1608:1709:1910:0910:2911:0911:2912:0912:2913:0913:2914:0914:2915:0915:3516:2617:2618:2619:0420:0421:0422:1723:17
Hall Lane06:1607:1608:1809:1910:0910:2911:0911:2912:0912:2913:0913:2914:0914:2915:0915:3616:2617:2618:2619:0420:0421:0422:1723:17
Junction Garage06:1707:1708:1809:2010:1010:3011:1011:3012:1012:3013:1013:3014:1014:3015:1015:3616:2717:2718:2719:0520:0521:0522:1823:18
Walmer Bridge Inn06:1807:1808:2009:2110:1110:3111:1111:3112:1112:3113:1113:3114:1114:3115:1115:3816:2817:2818:2819:0620:0621:0622:1923:19
Star Garage06:1907:1908:2109:2210:1210:3211:1211:3212:1212:3213:1213:3214:1214:3215:1215:3916:2917:2918:2919:0720:0721:0722:1923:19
Marlfield06:2007:2008:2209:2310:1310:3311:1311:3312:1312:3313:1313:3314:1314:3315:1315:4016:3017:3018:3019:0820:0821:0822:2023:20
Barnfield06:2107:2108:2409:2410:1410:3411:1411:3412:1412:3413:1413:3414:1414:3415:1415:4116:3117:3118:3119:0920:0921:0922:2123:21
Smithy Inn06:2207:2208:2509:2510:1510:3511:1511:3512:1512:3513:1513:3514:1514:3515:1515:4216:3217:3218:3219:1020:1021:1022:2223:22
Liverpool Old Road06:2207:2208:2509:2510:1510:3511:1511:3512:1512:3513:1513:3514:1514:3515:1515:4216:3217:3218:3219:1020:1021:1022:2223:22
Black Horse06:2307:2308:2609:2610:1610:3611:1611:3612:1612:3613:1613:3614:1614:3615:1615:4316:3317:3318:3319:1120:1121:1122:2323:23
Toll Bar06:2507:2508:2809:2810:1810:3811:1811:3812:1812:3813:1813:3814:1814:3815:1815:4616:3517:3618:3519:1320:1321:1322:2523:25
Windgate06:2707:2708:3009:3110:2110:4111:2111:4112:2112:4113:2113:4114:2114:4115:2115:4916:3817:4018:3819:1520:1521:1522:2723:27
Church Road06:2807:2808:3109:3210:2210:4211:2211:4212:2212:4213:2213:4214:2214:4215:2215:5016:3917:4018:3919:1620:1621:1622:2823:28
Trinity Walks06:2807:2808:3109:3210:2210:4211:2211:4212:2212:4213:2213:4214:2214:4215:2215:5016:3917:4118:3919:1620:1621:1622:2823:28
Cock and Bottle06:2907:2908:3209:3310:2310:4311:2311:4312:2312:4313:2313:4314:2314:4315:2315:5116:4017:4218:4019:1720:1721:1722:2923:29
Fire Station06:2907:2908:3209:3310:2310:4311:2311:4312:2312:4313:2313:4314:2314:4315:2315:5116:4017:4218:4019:1720:1721:1722:2923:29
Kearsley Avenue06:3007:3008:3309:3410:2310:4411:2311:4412:2312:4413:2313:4414:2314:4415:2315:5216:4117:4318:4119:1820:1821:1822:3023:29
Tarleton HS06:3007:3008:3309:3410:2410:4411:2411:4412:2412:4413:2413:4414:2414:4415:2415:5316:4117:4318:4219:1820:1821:1822:3023:30
Sutton Avenue06:3107:3108:3409:3510:2410:4511:2411:4512:2412:4513:2413:4514:2414:4515:2415:5316:4217:4418:4219:1820:1821:1822:3023:30
Clock Gararge06:3107:3108:3409:3510:2510:4511:2511:4512:2512:4513:2513:4514:2514:4515:2515:5516:4217:4418:4319:1920:1921:1922:3123:31
Fermor Road06:3207:3208:3509:3610:2610:4611:2611:4612:2612:4613:2613:4614:2614:4615:2615:5616:4317:4518:4419:2020:2021:2022:3223:32
Booths Moss Lane06:3307:3308:3609:3710:2610:4711:2611:4712:2612:4713:2613:4714:2614:4715:2615:5716:4417:4618:4519:2120:2121:2122:3323:32
Beconsall Hotel06:3407:3408:3709:3810:2710:4811:2711:4812:2712:4813:2713:4814:2714:4815:2715:5816:4517:4718:4619:2120:2121:2122:3323:33
Chapel Road06:3407:3408:3709:38-10:48-11:48-12:48-13:48-14:48-15:5816:4517:4718:4719:2220:2221:2222:3423:33
Pardoe Close06:3507:3508:3809:39-10:49-11:49-12:49-13:49-14:49-15:5916:4617:4818:4719:2220:2221:2222:3423:34
Methodist Church06:3607:3608:3909:40-10:50-11:50-12:50-13:50-14:50-16:0016:4717:4918:4819:2320:2321:2322:3523:35
Chapel Road06:3607:3608:3909:40-10:50-11:50-12:50-13:50-14:50-16:0116:4717:4918:4919:2320:2321:2322:3523:35
Chapel Road06:3707:3708:4009:41-10:51-11:51-12:51-13:51-14:51-16:0216:4817:5018:5019:2420:2421:2422:36-
Chapel Road-----------------------23:36
Marsh Road06:4107:4108:4409:45-10:55-11:55-12:55-13:55-14:55-16:0516:5217:5418:5319:2720:2721:2722:39-
New Lane Pace Nursery06:4407:4408:4709:48-10:58-11:58-12:58-13:58-14:58-16:0816:5517:5718:5619:3020:3021:3022:42-
New Lane Pace06:4407:4408:4709:48-10:58-11:58-12:58-13:58-14:58-16:0916:5517:5718:5719:3120:3121:3122:43-
Smithy Corner06:4507:4508:4809:49-10:59-11:59-12:59-13:59-14:59-16:0916:5617:5818:5719:3120:3121:3122:43-
Methodist School06:4507:4508:4809:49-10:59-11:59-12:59-13:59-14:59-16:1016:5617:5818:5819:3220:3221:3222:44-
Fleetwood Drive06:4607:4608:4909:50-11:00-12:00-13:00-14:00-15:00-16:1016:5717:5918:5819:3220:3221:3222:44-
Glebe Road06:4607:4608:4909:50-11:00-12:00-13:00-14:00-15:00-16:1016:5717:5918:5819:3220:3221:3222:44-
The New Fleetwood06:4707:4708:5009:51-11:01-12:01-13:01-14:01-15:01-16:1116:5818:0018:5919:3320:3321:3322:45-
Hoole Lane06:4707:4708:5009:51-11:01-12:01-13:01-14:01-15:01-16:1116:5818:0018:5919:3320:3321:3322:45-
Station Road06:4707:4708:5009:51-11:01-12:01-13:01-14:01-15:01-16:1216:5818:0018:5919:3320:3321:3322:45-
Police Station06:4807:4808:5109:52-11:02-12:02-13:02-14:02-15:02-16:1316:5918:0119:0019:3420:3421:3422:46-
Rufford Drive06:4807:4808:5109:52-11:02-12:02-13:02-14:02-15:02-16:1316:5918:0119:0019:3420:3421:3422:46-
Rufford Road06:5107:5108:5409:55-11:05-12:05-13:05-14:05-15:05-16:1717:0218:0419:0319:3720:3721:3722:49-
Fylde Road06:5107:5208:5509:56-11:06-12:06-13:06-14:06-15:06-16:1817:0318:0519:0319:3720:3721:3722:49-
North Road06:5207:5308:5609:57-11:07-12:07-13:07-14:07-15:07-16:1917:0418:0619:0519:3820:3821:3822:51-
Rathmore Crescent06:5307:5408:5709:58-11:08-12:08-13:08-14:08-15:08-16:2017:0518:0719:0519:3820:3821:3822:51-
Larkfield Primary School06:5307:5408:5709:58-11:08-12:08-13:08-14:08-15:08-16:2017:0518:0719:0619:3920:3921:3922:52-
Mallee Crescent06:5307:5508:5809:59-11:09-12:09-13:09-14:09-15:09-16:2117:0618:0819:0619:3920:3921:3922:52-
Preston New Road06:5407:5608:5910:00-11:10-12:10-13:10-14:10-15:10-16:2217:0718:0919:0719:4020:4021:4022:53-
Bibby Road06:5407:5608:5910:00-11:10-12:10-13:10-14:10-15:10-16:2217:0718:0919:0719:4020:4021:4022:53-
Emmanuel Road06:5507:5709:0010:01-11:11-12:11-13:11-14:11-15:11-16:2317:0818:1019:0819:4020:4021:4022:54-
Cockle Dicks Lane06:5507:5709:0010:01-11:11-12:11-13:11-14:11-15:11-16:2317:0818:1019:0819:4120:4121:4122:54-
Allerton Road06:5607:5909:0210:03-11:13-12:13-13:13-14:13-15:13-16:2517:1018:1219:0919:4120:4121:4122:55-
Park Crescent06:5708:0009:0310:04-11:14-12:14-13:14-14:14-15:14-16:2617:1118:1319:1019:4220:4221:4222:56-
Park Road06:5708:0109:0410:05-11:15-12:15-13:15-14:15-15:15-16:2717:1218:1419:1119:4320:4321:4322:57-
Alexandra Road06:5808:0209:0510:06-11:16-12:16-13:16-14:16-15:16-16:2817:1318:1519:1119:4320:4321:4322:57-
Union Street06:5908:0309:0610:07-11:17-12:17-13:17-14:17-15:17-16:2917:1418:1619:1219:4420:4421:4422:58-
Hill Street06:5908:0309:0610:07-11:17-12:17-13:17-14:17-15:17-16:2917:1418:1619:1319:4420:4421:4422:59-
The Monument06:5908:0409:0710:08-11:18-12:18-13:18-14:18-15:18-16:3017:1518:1719:1319:4520:4521:4522:59-
Eastbank Street07:0008:0509:0810:09-11:19-12:19-13:19-14:19-15:19-16:3117:1618:1819:1419:4520:4521:4523:00-
Wellington Street07:0108:0609:0910:10-11:20-12:20-13:20-14:20-15:20-16:3217:1718:1919:1519:4620:4621:4623:01-
Station Road----10:27-11:27-12:27-13:27-14:27-15:27---------
The Brow----10:29-11:29-12:29-13:29-14:29-15:29---------
Guide Road----10:29-11:29-12:29-13:29-14:29-15:29---------
All Saints CEPS----10:30-11:30-12:30-13:30-14:30-15:30---------
Chapel Road----10:31-11:31-12:31-13:31-14:31-15:31---------
Download PDF Timetable