STA Stagecoach Merseyside

Timetable

Show all stops
ScrollSTA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
STA
2
Duke Street--07:07-08:1609:2110:31-11:31-12:31-13:31-14:28-15:21--16:3717:3718:2219:1919:4920:4921:4923:04
Nevill Street--07:08-08:1709:2210:32-11:32-12:32-13:32-14:29-15:22--16:3817:3818:2319:2019:5020:5021:5023:05
Bold Street--07:10-08:1909:2410:34-11:34-12:34-13:34-14:31-15:24--16:4017:4018:2419:2119:5120:5121:5123:06
Leicester Street--07:10-08:1909:2410:34-11:34-12:34-13:34-14:31-15:24--16:4017:4018:2419:2119:5120:5121:5123:06
Alexandra Road--07:12-08:2109:2610:36-11:36-12:36-13:36-14:33-15:26--16:4217:4218:2519:2219:5220:5221:5223:07
Park Road West--07:13-08:2209:2710:37-11:37-12:37-13:37-14:34-15:27--16:4317:4318:2619:2319:5320:5321:5323:08
Argyle Road--07:15-08:2409:2910:39-11:39-12:39-13:39-14:36-15:29--16:4517:4518:2719:2419:5420:5421:5423:09
Brocklebank Road--07:15-08:2409:2910:39-11:39-12:39-13:39-14:36-15:29--16:4517:4518:2719:2419:5420:5421:5423:09
Brunlees Court--07:16-08:2509:3010:40-11:40-12:40-13:40-14:37-15:30--16:4617:4618:2819:2519:5520:5521:5523:10
Cockle Dicks Lane--07:18-08:2709:3210:42-11:42-12:42-13:42-14:39-15:32--16:4817:4818:2919:2619:5620:5621:5623:11
Emmanuel Road--07:18-08:2709:3210:42-11:42-12:42-13:42-14:39-15:32--16:4817:4818:2919:2619:5620:5621:5623:11
Cambridge Avenue--07:19-08:2809:3310:43-11:43-12:43-13:43-14:40-15:33--16:4917:4918:3019:2719:5720:5721:5723:12
Marshside Road--07:21-08:3009:3510:45-11:45-12:45-13:45-14:42-15:35--16:5117:5118:3119:2819:5820:5821:5823:13
Larkfield Primary School--07:21-08:3009:3510:45-11:45-12:45-13:45-14:42-15:35--16:5117:5118:3119:2819:5820:5821:5823:13
Lexton Drive--07:22-08:3109:3610:46-11:46-12:46-13:46-14:43-15:36--16:5217:5218:3219:2919:5920:5921:5923:14
Fairhaven Road--07:23-08:3209:3710:47-11:47-12:47-13:47-14:44-15:37--16:5317:5318:3319:3020:0021:0022:0023:15
Fylde Road--07:24-08:3309:3810:48-11:48-12:48-13:48-14:45-15:38--16:5417:5418:3419:3120:0121:0122:0123:16
Bridge Wills Lane--07:26-08:3509:4010:50-11:50-12:50-13:50-14:47-15:40--16:5617:5618:3519:3220:0221:0222:0223:17
Rufford Drive--07:28-08:3709:4210:52-11:52-12:52-13:52-14:49-15:42--16:5817:5818:3719:3420:0421:0422:0423:19
Police Station--07:28-08:3709:4210:52-11:52-12:52-13:52-14:49-15:42--16:5817:5818:3719:3420:0421:0422:0423:19
Station Road--07:29-08:3809:4310:53-11:53-12:53-13:53-14:50-15:43--16:5917:5918:3819:3520:0521:0522:0523:20
Hoole Lane--07:29-08:3809:4310:53-11:53-12:53-13:53-14:50-15:43--16:5917:5918:3819:3520:0521:0522:0523:20
The New Fleetwood--07:30-08:3909:4410:54-11:54-12:54-13:54-14:51-15:44--17:0018:0018:3919:3620:0621:0622:0623:21
Glebe Road--07:30-08:3909:4410:54-11:54-12:54-13:54-14:51-15:44--17:0018:0018:3919:3620:0621:0622:0623:21
Church Road--07:30-08:3909:4410:54-11:54-12:54-13:54-14:51-15:44--17:0018:0018:3919:3620:0621:0622:0623:21
Methodist School--07:30-08:3909:4410:54-11:54-12:54-13:54-14:51-15:44--17:0018:0018:3919:3620:0621:0622:0623:21
Smithy Corner--07:31-08:4009:4510:55-11:55-12:55-13:55-14:52-15:45--17:0118:0118:4019:3720:0721:0722:0723:22
New Lane Pace--07:31-08:4009:4510:55-11:55-12:55-13:55-14:52-15:45--17:0118:0118:4019:3720:0721:0722:0723:22
New Lane Pace Nursery--07:32-08:4109:4610:56-11:56-12:56-13:56-14:53-15:46--17:0218:0218:4119:3820:0821:0822:0823:23
Marsh Lane--07:34-08:4309:4810:58-11:58-12:58-13:58-14:55-15:48--17:0418:0418:4319:4020:1021:1022:1023:25
Chapel Road-06:4307:38-08:4709:5211:0210:4212:0211:4213:0212:4214:0213:4214:5914:4215:52-15:3317:0818:0818:4719:4420:1421:1422:1423:29
Methodist Church-06:4307:39-08:4809:5211:0210:4212:0211:4213:0212:4214:0213:4215:0014:4215:53-15:3317:0918:0818:4719:4420:1421:1422:1423:29
Chandlers Croft-06:4407:40-08:4809:5311:0310:4312:0311:4313:0312:4314:0313:4315:0014:4315:53-15:3417:0918:0918:4819:4520:1521:1522:1523:30
All Saints Church-06:4507:41-08:4909:5411:0410:4412:0411:4413:0412:4414:0413:4415:0214:4415:55-15:3517:1118:1018:4919:4620:1621:1622:1623:31
Becconsall Hotel-06:4507:42-08:5009:5411:0410:4412:0411:4413:0412:4414:0413:4415:0214:4415:55-15:3517:1118:1018:5019:4620:1621:1622:1623:31
Booths Moss Lane-06:4607:43-08:5109:5511:0510:4512:0511:4513:0512:4514:0513:4515:0314:4515:56-15:3617:1218:1118:5019:4620:1621:1622:1623:31
Fermor Road-06:4707:44-08:5209:5611:0610:4612:0611:4613:0612:4614:0613:4615:0414:4615:57-15:3717:1318:1218:5119:4720:1721:1722:1723:32
Clock Garage-06:4707:46-08:5309:5611:0610:4612:0611:4613:0612:4614:0613:4615:0514:4615:58-15:3717:1418:1218:5219:4820:1821:1822:1823:33
Sutton Avenue-06:4807:47-08:5409:5711:0710:4712:0711:4713:0712:4714:0713:4715:0714:4716:00-15:3817:1618:1318:5319:4920:1921:1922:1923:34
High School-06:4907:48-08:5409:5811:0810:4812:0811:4813:0812:4814:0813:4815:0714:4816:0015:3015:3917:1618:1418:5419:4920:1921:1922:1923:34
Kearsley Avenue-06:5007:49-08:5509:5911:0910:4912:0911:4913:0912:4914:0913:4915:0814:4916:0115:3215:4017:1718:1518:5419:5020:2021:2022:2023:35
Plox Brow-06:5007:50-08:5609:5911:0910:4912:0911:4913:0912:4914:0913:4915:0914:4916:0215:3415:4017:1818:1518:5519:5020:2021:2022:2023:35
Cock and Bottle06:2106:5107:51-08:5710:0011:1010:5012:1011:5013:1012:5014:1013:5015:1014:5016:0315:3615:4117:1918:1618:5619:5120:2121:2122:2123:36
Trinity Walks06:2106:5107:51-08:5710:0011:1010:5012:1011:5013:1012:5014:1013:5015:1014:5016:0315:3615:4117:1918:1618:5619:5120:2121:2122:2123:36
Traffic Lights06:2106:5107:52-08:5810:0011:1010:5012:1011:5013:1012:5014:1013:5015:1014:5016:0315:3615:4117:1918:1618:5619:5120:2121:2122:2123:36
Windgate06:2106:5207:52-08:5810:0111:1110:5112:1111:5113:1112:5114:1113:5115:1114:5116:0415:3715:4217:2018:1718:5719:5220:2221:2222:2223:37
Toll Bar06:2306:5407:56-09:0110:0311:1310:5312:1311:5313:1312:5314:1313:5315:1314:5316:0615:3915:4417:2218:1918:5919:5420:2421:2422:2423:39
Liverpool Old Road06:2506:5608:01-09:0510:0611:1610:5612:1611:5613:1612:5614:1613:5615:1614:5616:0915:4215:4717:2518:2219:0119:5620:2621:2622:2623:41
Liverpool Old Road06:2606:5708:02-09:0610:0711:1710:5712:1711:5713:1712:5714:1713:5715:1714:5716:1015:4315:4817:2618:2319:0219:5720:2721:2722:2723:42
Village Hall06:2606:5708:02-09:0610:0711:1710:5712:1711:5713:1712:5714:1713:5715:1714:5716:1015:4315:4817:2618:2319:0219:5720:2721:2722:2723:42
Burial Ground06:2706:5808:03-09:0710:0811:1810:5812:1811:5813:1812:5814:1813:5815:1814:5816:1115:4415:4917:2718:2419:0319:5820:2821:2822:2823:43
Star Garage06:2806:5908:04-09:0810:0911:1910:5912:1911:5913:1912:5914:1913:5915:1914:5916:1215:4515:5017:2818:2519:0419:5920:2921:2922:2923:44
Walmer Bridge Inn06:2907:0108:0607:1509:1010:1111:2111:0112:2112:0113:2113:0114:2114:0115:2115:0116:1415:4715:5217:3018:2719:0520:0020:3021:3022:3023:45
Junction Garage06:2907:0108:0707:1509:1010:1111:2111:0112:2112:0113:2113:0114:2114:0115:2115:0116:1415:4715:5217:3018:2719:0520:0020:3021:3022:3023:45
Hall Lane06:3007:0208:0807:1609:1110:1211:2211:0212:2212:0213:2213:0214:2214:0215:2215:0216:1515:4815:5317:3118:2819:0620:0120:3121:3122:3123:46
School Lane06:3107:0308:0907:1709:1210:1311:2311:0312:2312:0313:2313:0314:2314:0315:2315:0316:1615:4915:5417:3218:2919:0720:0220:3221:3222:3223:47
Golden Ball06:3107:0308:1107:1709:1210:1311:2311:0312:2312:0313:2313:0314:2314:0315:2315:0316:1615:4915:5417:3218:2919:0720:0220:3221:3222:3223:47
Black Bull06:3207:0408:1207:1809:1310:1411:2411:0412:2412:0413:2413:0414:2414:0415:2415:0416:1715:5015:5517:3318:3019:0820:0320:3321:3322:3323:48
Booths06:3307:0508:1307:1909:1410:1511:2511:0512:2512:0513:2513:0514:2514:0515:2515:0516:1815:5115:5617:3418:3119:0920:0420:3421:3422:3423:49
Library06:3307:0508:1307:1909:1410:1511:2511:0512:2512:0513:2513:0514:2514:0515:2515:0516:1815:5115:5617:3418:3119:0920:0420:3421:3422:3423:49
Birchwood Avenue06:3407:0608:1407:2009:1510:1611:2611:0612:2612:0613:2613:0614:2614:0615:2715:0616:2015:5215:5717:3618:3219:1020:0520:3521:3522:3523:50
Skip Lane06:3407:0608:1507:2009:1510:1611:2611:0612:2612:0613:2613:0614:2614:0615:2815:0616:2115:5215:5717:3718:3219:1020:0520:3521:3522:3523:50
Grammar School06:3507:0708:1607:2109:1610:1711:2711:0712:2712:0713:2713:0714:2714:0715:2915:0716:2215:5315:5817:3818:3319:1120:0620:3621:3622:3623:51
Anchor Inn06:3607:0808:1707:2209:1710:1811:2811:0812:2812:0813:2813:0814:2814:0815:3115:0816:2415:5415:5917:4018:3419:1220:0720:3721:3722:3723:52
Lindle Lane06:3707:0908:1707:2309:1810:1911:2911:0912:2912:0913:2913:0914:2914:0915:3215:0916:2515:5516:0017:4118:3519:1220:0720:3721:3722:3723:52
Howick CEPS06:3707:0908:1807:2409:1910:2011:3011:1012:3012:1013:3013:1014:3014:1015:3315:1016:2615:5616:0117:4218:3619:1320:0820:3821:3822:3823:53
Howick Cross Lane06:3907:1108:1907:2609:2110:2211:3211:1212:3212:1213:3213:1214:3214:1215:3515:1216:2815:5816:0317:4418:3819:1420:0920:3921:3922:3923:54
Howick Shops06:4007:1208:2007:2709:2210:2311:3311:1312:3312:1313:3313:1314:3314:1315:3615:1316:2915:5916:0417:4518:3919:1520:1020:4021:4022:4023:55
Blashaw Lane06:4107:1308:2107:2809:2310:2411:3411:1412:3412:1413:3413:1414:3414:1415:3715:1416:3016:0016:0517:4618:4019:1620:1120:4121:4122:4123:56
Crookings Lane06:4207:1408:2207:2909:2510:2511:3511:1512:3512:1513:3513:1514:3514:1515:3815:1516:3116:0116:0617:4718:4119:1720:1220:4221:4222:4223:57
Library06:4307:1508:2307:3109:2610:2711:3711:1712:3712:1713:3713:1714:3714:1715:4015:1716:3316:0316:0817:4918:4319:1820:1320:4321:4322:4323:58
Fishergate Hill06:4607:1808:2507:3409:3010:3011:4011:2012:4012:2013:4013:2014:4014:2015:4315:2016:3616:0616:1117:5218:4619:2020:1520:4521:4522:4500:00
Hartington Road06:4707:1908:2507:3509:3010:3111:4111:2112:4112:2113:4113:2114:4114:2115:4415:2116:3716:0716:1217:5318:4719:2020:1520:4521:4522:4500:00
Railway Station06:4807:2008:2607:3609:3210:3211:4211:2212:4212:2213:4213:2214:4214:2215:4515:2216:3816:0816:1317:5418:4819:2120:1620:4621:4622:4600:01
Ring Way06:5007:2208:2707:3809:3410:3411:4411:2412:4412:2413:4413:2414:4414:2415:4715:2416:4016:1016:1517:5618:5019:2220:1720:4721:4722:4700:02
Bus Station06:5307:2508:3007:4209:3810:3811:4811:2812:4812:2813:4813:2814:4814:2815:5115:2816:4416:1416:1918:0018:5419:2520:2020:5021:5022:5000:05
Download PDF Timetable