STA Stagecoach Merseyside

Timetable

Show all stops
ScrollSTA
20X
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20
STA
20X
STA
20
STA
20
STA
20X
STA
20
James Street Station04:58--05:50-06:04-06:19-06:3206:4707:0207:1707:3207:4708:0208:1708:3208:4709:0209:1709:3209:4710:0210:1710:3210:4711:0211:1711:3211:4712:0212:1712:3212:4713:0213:1713:3213:4714:0214:1714:3214:4715:0215:1715:3215:4716:0216:1716:3216:4717:0217:1717:3217:4718:0218:1718:3418:5419:3420:34-----
North John Street04:58-----------------------------------------------------------------
Bixteth Street--------------------------------------------------------------21:3422:34-23:34
Smithfield Street--------------------------------------------------------------21:3522:35-23:35
Johnson Street--------------------------------------------------------------21:3622:36-23:36
Castle Street---05:50-06:04-06:19-06:3306:4807:0307:1807:3307:4808:0308:1808:3308:4809:0309:1809:3309:4810:0310:1810:3310:4811:0311:1811:3311:4812:0312:1812:3312:4813:0313:1813:3313:4814:0314:1814:3314:4815:0315:1815:3315:4816:0316:1816:3316:4817:0317:1817:3317:4818:0318:1818:3418:5419:3420:34-----
Queen Square Bus Station05:02--05:56-06:10-06:25-06:4106:5607:1107:2607:4107:5608:1108:2608:4108:5609:1109:2609:4109:5610:1110:2610:4110:5611:1111:2611:4111:5612:1112:2612:4112:5613:1113:2613:4113:5614:1114:2614:4114:5615:1115:2615:4115:5616:1116:2616:4116:5617:1117:2617:4117:5618:1118:2618:4019:0019:4020:4021:0021:4022:4023:0223:40
Leeds Street05:05--05:59-06:13-06:28-06:4406:5907:1407:2907:4407:5908:1408:2908:4408:5909:1409:2909:4409:5910:1410:2910:4410:5911:1411:2911:4411:5912:1412:2912:4412:5913:1413:2913:4413:5914:1414:2914:4414:5915:1415:2915:4415:5916:1416:2916:4416:5917:1417:2917:4417:5918:1418:2918:4419:0419:4420:4421:0321:4422:4423:0523:44
Woodstock Street05:08--06:01-06:15-06:30-06:4707:0207:1707:3207:4708:0208:1708:3208:4709:0209:1709:3209:4710:0210:1710:3210:4711:0211:1711:3211:4712:0212:1712:3212:4713:0213:1713:3213:4714:0214:1714:3214:4715:0215:1715:3215:4716:0216:1716:3216:4717:0217:1717:3217:4718:0218:1718:3218:4719:0719:4720:4721:0521:4722:4723:0723:47
Boundary Street05:09--06:02-06:16-06:31-06:4807:0307:1807:3307:4808:0308:1808:3308:4809:0309:1809:3309:4810:0310:1810:3310:4811:0311:1811:3311:4812:0312:1812:3312:4813:0313:1813:3313:4814:0314:1814:3314:4815:0315:1815:3315:4816:0316:1816:3316:4817:0317:1817:3317:4818:0318:1818:3318:4819:0819:4820:4821:0621:4822:4823:0823:48
Wrexham Street05:10--06:02-06:17-06:32-06:4907:0407:1907:3407:4908:0408:1908:3408:4909:0409:1909:3409:4910:0410:1910:3410:4911:0411:1911:3411:4912:0412:1912:3412:4913:0413:1913:3413:4914:0414:1914:3414:4915:0415:1915:3415:4916:0416:1916:3416:4917:0417:1917:3417:4918:0418:1918:3418:4819:0819:4820:4821:0721:4822:4823:0923:48
Smith Street05:10--06:03-06:18-06:33-06:4907:0407:1907:3407:4908:0408:1908:3408:4909:0409:1909:3409:4910:0410:1910:3410:4911:0411:1911:3411:4912:0412:1912:3412:4913:0413:1913:3413:4914:0414:1914:3414:4915:0415:1915:3415:4916:0416:1916:3416:4917:0417:1917:3417:4918:0418:1918:3418:4919:0919:4920:4921:0821:4922:4923:1023:49
Sandheys Close05:12--06:04-06:19-06:34-06:5107:0607:2107:3607:5108:0608:2108:3608:5109:0609:2109:3609:5110:0610:2110:3610:5111:0611:2111:3611:5112:0612:2112:3612:5113:0613:2113:3613:5114:0614:2114:3614:5115:0615:2115:3615:5116:0616:2116:3616:5117:0617:2117:3617:5118:0618:2118:3618:5119:1119:5120:5121:0921:5122:5123:1123:51
Fountains Road05:12--06:04-06:19-06:34-06:5107:0607:2107:3607:5108:0608:2108:3608:5109:0609:2109:3609:5110:0610:2110:3610:5111:0611:2111:3611:5112:0612:2112:3612:5113:0613:2113:3613:5114:0614:2114:3614:5115:0615:2115:3615:5116:0616:2116:3616:5117:0617:2117:3617:5118:0618:2118:3618:5119:1119:5120:5121:0921:5122:5123:1123:51
Bradewell Street05:13--06:05-06:20-06:35-06:5307:0807:2307:3807:5308:0808:2308:3808:5309:0809:2309:3809:5310:0810:2310:3810:5311:0811:2311:3811:5312:0812:2312:3812:5313:0813:2313:3813:5314:0814:2314:3814:5315:0815:2315:3815:5316:0816:2316:3816:5317:0817:2317:3817:5318:0818:2318:3718:5219:1219:5220:5221:1021:5222:5223:1223:52
Ludlow Street05:14--06:07-06:22-06:37-06:5507:1007:2507:4007:5508:1008:2508:4008:5509:1009:2509:4009:5510:1010:2510:4010:5511:1011:2511:4011:5512:1012:2512:4012:5513:1013:2513:4013:5514:1014:2514:4014:5515:1015:2515:4015:5516:1016:2516:4016:5517:1017:2517:4017:5518:1018:2518:3918:5319:1319:5320:5321:1121:5322:5323:1323:53
Arundel Street05:15--06:08-06:23-06:38-06:5607:1107:2607:4107:5608:1108:2608:4108:5609:1109:2609:4109:5610:1110:2610:4110:5611:1111:2611:4111:5612:1112:2612:4112:5613:1113:2613:4113:5614:1114:2614:4114:5615:1115:2615:4115:5616:1116:2616:4116:5617:1117:2617:4117:5618:1118:2618:4018:5319:1319:5320:5321:1221:5322:5323:1423:53
Makin Street05:15--06:09-06:24-06:39-06:5707:1207:2707:4207:5708:1208:2708:4208:5709:1209:2709:4209:5710:1210:2710:4210:5711:1211:2711:4211:5712:1212:2712:4212:5713:1213:2713:4213:5714:1214:2714:4214:5715:1215:2715:4215:5716:1216:2716:4216:5717:1217:2717:4217:5718:1218:2718:4118:5419:1419:5420:5421:1221:5422:5423:1423:54
Breeze Hill05:17--06:10-06:25-06:40-06:5807:1307:2807:4307:5808:1308:2808:4308:5809:1309:2809:4309:5810:1310:2810:4310:5811:1311:2811:4311:5812:1312:2812:4312:5813:1313:2813:4313:5814:1314:2814:4314:5815:1315:2815:4315:5816:1316:2816:4316:5817:1317:2817:4317:5818:1318:2818:4218:5519:1519:5520:5521:1421:5522:5523:1623:55
York Street05:17--06:11-06:26-06:41-06:5907:1407:2907:4407:5908:1408:2908:4408:5909:1409:2909:4409:5910:1410:2910:4410:5911:1411:2911:4411:5912:1412:2912:4412:5913:1413:2913:4413:5914:1414:2914:4414:5915:1415:2915:4415:5916:1416:2916:4416:5917:1417:2917:4417:5918:1418:2918:4318:5519:1519:5520:5521:1421:5522:5523:1623:55
Clock Tower Drive05:19--06:13-06:28-06:43-07:0207:1707:3207:4708:0208:1708:3208:4709:0209:1709:3209:4710:0210:1710:3210:4711:0211:1711:3211:4712:0212:1712:3212:4713:0213:1713:3213:4714:0214:1714:3214:4715:0215:1715:3215:4716:0216:1716:3216:4717:0217:1717:3217:4718:0218:1718:3218:4518:5719:1719:5720:5721:1621:5722:5723:1823:57
Rawcliffe Road05:19--06:14-06:29-06:44-07:0307:1807:3307:4808:0308:1808:3308:4809:0309:1809:3309:4810:0310:1810:3310:4811:0311:1811:3311:4812:0312:1812:3312:4813:0313:1813:3313:4814:0314:1814:3314:4815:0315:1815:3315:4816:0316:1816:3316:4817:0317:1817:3317:4718:0218:1718:3218:4518:5719:1719:5720:5721:1721:5722:5723:1823:57
Rice Lane Station05:20--06:15-06:30-06:45-07:0407:1907:3407:4908:0408:1908:3408:4909:0409:1909:3409:4910:0410:1910:3410:4911:0411:1911:3411:4912:0412:1912:3412:4913:0413:1913:3413:4914:0414:1914:3414:4915:0415:1915:3415:4916:0416:1916:3416:4917:0417:1917:3417:4918:0418:1918:3418:4718:5919:1919:5920:5921:1821:5922:5923:2023:59
Orrell Park Station05:21--06:16-06:31-06:46-07:0507:2007:3507:5008:0508:2008:3508:5009:0509:2009:3509:5010:0510:2010:3510:5011:0511:2011:3511:5012:0512:2012:3512:5013:0513:2013:3513:5014:0514:2014:3514:5015:0515:2015:3515:5016:0516:2016:3516:5017:0517:2017:3517:4918:0418:1918:3418:4718:5919:1919:5920:5921:1921:5922:5923:2023:59
Warbreck Moor05:22--06:17-06:32-06:47-07:0607:2107:3607:5108:0608:2108:3608:5109:0609:2109:3609:5110:0610:2110:3610:5111:0611:2111:3611:5112:0612:2112:3612:5113:0613:2113:3613:5114:0614:2114:3614:5115:0615:2115:3615:5116:0616:2116:3616:5117:0617:2117:3617:5118:0618:2118:3618:4919:0119:2120:0121:0121:2122:0123:0123:2200:01
Goodacre Road05:23--06:18-06:33-06:48-07:0707:2207:3707:5208:0708:2208:3708:5209:0709:2209:3709:5210:0710:2210:3710:5211:0711:2211:3711:5212:0712:2212:3712:5213:0713:2213:3713:5214:0714:2214:3714:5215:0715:2215:3715:5216:0716:2216:3716:5217:0717:2217:3717:5218:0718:2218:3718:5019:0219:2220:0221:0221:2222:0223:0223:2200:02
Greenwich Road05:23--06:19-06:34-06:49-07:0807:2307:3807:5308:0808:2308:3808:5309:0809:2309:3809:5310:0810:2310:3810:5311:0811:2311:3811:5312:0812:2312:3812:5313:0813:2313:3813:5314:0814:2314:3814:5315:0815:2315:3815:5316:0816:2316:3816:5317:0817:2317:3817:5318:0818:2318:3818:5119:0319:2320:0321:0321:2322:0323:0323:2300:03
Seeds Lane05:24--06:20-06:35-06:50-07:0907:2407:3907:5408:0908:2408:3908:5409:0909:2409:3909:5410:0910:2410:3910:5411:0911:2411:3911:5412:0912:2412:3912:5413:0913:2413:3913:5414:0914:2414:3914:5415:0915:2415:3915:5416:0916:2416:3916:5417:0917:2417:3917:5418:0918:2418:3918:5219:0419:2420:0421:0421:2422:0423:0423:2400:04
Sixth Avenue05:24--06:21-06:36-06:51-07:1007:2507:4007:5508:1008:2508:4008:5509:1009:2509:4009:5510:1010:2510:4010:5511:1011:2511:4011:5512:1012:2512:4012:5513:1013:2513:4013:5514:1014:2514:4014:5515:1015:2515:4015:5516:1016:2516:4016:5517:1017:2517:4017:5418:0918:2418:3918:5219:0419:2420:0421:0421:2522:0423:0423:2500:04
Fazakerley Station05:25--06:22-06:37-06:52-07:1107:2607:4107:5608:1108:2608:4108:5609:1109:2609:4109:5610:1110:2610:4110:5611:1111:2611:4111:5612:1112:2612:4112:5613:1113:2613:4113:5614:1114:2614:4114:5615:1115:2615:4115:5616:1116:2616:4116:5617:1117:2617:4117:5518:1018:2518:4018:5319:0519:2520:0521:0521:2622:0523:0523:2600:05
Longmoor Close05:26--06:23-06:38-06:53-07:1207:2707:4207:5708:1208:2708:4208:5709:1209:2709:4209:5710:1210:2710:4210:5711:1211:2711:4211:5712:1212:2712:4212:5713:1213:2713:4213:5714:1214:2714:4214:5715:1215:2715:4215:5716:1216:2716:4216:5717:1217:2717:4217:5618:1118:2618:4118:5419:0619:2620:0621:0621:2722:0623:0623:2600:06
Sherwoods Lane05:27--06:24-06:39-06:54-07:1307:2807:4307:5808:1308:2808:4308:5809:1309:2809:4309:5810:1310:2810:4310:5811:1311:2811:4311:5812:1312:2812:4312:5813:1313:2813:4313:5814:1314:2814:4314:5815:1315:2815:4315:5816:1316:2816:4316:5817:1317:2817:4317:5718:1218:2718:4218:5519:0719:2720:0721:0721:2822:0723:0723:2700:07
New Hall Cottages05:27--06:25-06:40-06:55-07:1407:2907:4407:5908:1408:2908:4408:5909:1409:2909:4409:5910:1410:2910:4410:5911:1411:2911:4411:5912:1412:2912:4412:5913:1413:2913:4413:5914:1414:2914:4414:5915:1415:2915:4415:5916:1416:2916:4416:5917:1417:2917:4417:5818:1318:2818:4318:5619:0819:2820:0821:0821:2822:0823:0823:2800:08
Haven Road05:28--06:25-06:40-06:55-07:1407:2907:4407:5908:1408:2908:4408:5909:1409:2909:4409:5910:1410:2910:4410:5911:1411:2911:4411:5912:1412:2912:4412:5913:1413:2913:4413:5914:1414:2914:4414:5915:1415:2915:4415:5916:1416:2916:4416:5917:1417:2917:4417:5818:1318:2818:4318:5619:0819:2820:0821:0821:2922:0823:0823:2800:08
Aintree Lane05:28--06:27-06:42-06:57-07:1607:3107:4608:0108:1608:3108:4609:0109:1609:3109:4610:0110:1610:3110:4611:0111:1611:3111:4612:0112:1612:3112:4613:0113:1613:3113:4614:0114:1614:3114:4615:0115:1615:3115:4616:0116:1616:3116:4617:0117:1617:3117:4618:0018:1518:3018:4518:5819:1019:3020:1021:1021:3122:1023:1023:3000:10
Ingoe Lane05:30--06:28-06:43-06:58-07:1707:3207:4708:0208:1708:3208:4709:0209:1709:3209:4710:0210:1710:3210:4711:0211:1711:3211:4712:0212:1712:3212:4713:0213:1713:3213:4714:0214:1714:3214:4715:0215:1715:3215:4716:0216:1716:3216:4717:0217:1717:3217:4718:0118:1618:3118:4618:5919:1119:3120:1121:1121:3222:1123:1123:3100:11
Elstead Road05:32--06:32-06:47-07:02-07:2107:3607:5108:0608:2108:3608:5109:0609:2109:3609:5110:0610:2110:3610:5111:0611:2111:3611:5112:0612:2112:3612:5113:0613:2113:3613:5114:0614:2114:3614:5115:0615:2115:3615:5116:0616:2116:3616:5117:0617:2117:3617:5118:0418:1918:3418:4919:0219:1419:3420:1421:1421:3422:1523:1523:3400:15
Ingoe Close05:33--06:32-06:47-07:02-07:2107:3607:5108:0608:2108:3608:5109:0609:2109:3609:5110:0610:2110:3610:5111:0611:2111:3611:5112:0612:2112:3612:5113:0613:2113:3613:5114:0614:2114:3614:5115:0615:2115:3615:5116:0616:2116:3616:5117:0617:2117:3617:5118:0418:1918:3418:4919:0219:1419:3420:1421:1421:3422:1523:1523:3500:15
Houlston Road05:33--06:33-06:48-07:03-07:2207:3707:5208:0708:2208:3708:5209:0709:2209:3709:5210:0710:2210:3710:5211:0711:2211:3711:5212:0712:2212:3712:5213:0713:2213:3713:5214:0714:2214:3714:5215:0715:2215:3715:5216:0716:2216:3716:5217:0717:2217:3717:5218:0518:2018:3518:5019:0319:1519:3520:1521:1521:3522:1623:1623:3600:16
Wellfield Avenue-------------------------------------------------------------21:36--23:37-
Cherryfield Drive-------------------------------------------------------------21:37--23:38-
Lingtree Road05:34--06:35-06:50-07:05-07:2407:3907:5408:0908:2408:3908:5409:0909:2409:3909:5410:0910:2410:3910:5411:0911:2411:3911:5412:0912:2412:3912:5413:0913:2413:3913:5414:0914:2414:3914:5415:0915:2415:3915:5416:0916:2416:3916:5417:0917:2417:3917:5418:0618:2118:3618:5119:0419:1619:3620:1621:1621:3822:1823:1823:3900:18
Old Hall Lane05:35-----------------------------------------------------------------
Millbrook Drive05:35-----------------------------------------------------------------
Kirkby Station05:36--06:35-06:50-07:05-07:2407:3907:5408:0908:2408:3908:5409:0909:2409:3909:5410:0910:2410:3910:5411:0911:2411:3911:5412:0912:2412:3912:5413:0913:2413:3913:5414:0914:2414:3914:5415:0915:2415:3915:5416:0916:2416:3916:5417:0917:2417:3917:5418:0718:2218:3718:5219:0519:1719:3720:1721:1721:3822:1823:1823:3900:18
Winsham Road-------------------------------------------------------------21:39--23:40-
Kirkby Station05:36--06:36-06:51-07:06-07:2507:4007:5508:1008:2508:4008:5509:1009:2509:4009:5510:1010:2510:4010:5511:1011:2511:4011:5512:1012:2512:4012:5513:1013:2513:4013:5514:1014:2514:4014:5515:1015:2515:4015:5516:1016:2516:4016:5517:1017:2517:4017:5518:0718:2218:3718:5219:0519:1719:3720:1721:1721:3922:1923:1923:4100:19
Cherry Gardens-------------------------------------------------------------21:40--23:41-
Briery Hey Avenue05:37-----------------------------------------------------------------
Bigdale Drive05:38-----------------------------------------------------------------
Old Hall Lane05:39--06:37-06:52-07:07-07:2607:4107:5608:1108:2608:4108:5609:1109:2609:4109:5610:1110:2610:4110:5611:1111:2611:4111:5612:1112:2612:4112:5613:1113:2613:4113:5614:1114:2614:4114:5615:1115:2615:4115:5616:1116:2616:4116:5617:1117:2617:4117:5618:0818:2318:3818:5319:0619:1819:3820:1821:1821:4122:2023:2023:4300:20
Peatwood Avenue-------------------------------------------------------------21:42--23:43-
Bewley Drive-------------------------------------------------------------21:42--23:44-
Harleston Road05:39-----------------------------------------------------------------
Kirkby Bus Station-05:2905:4406:3906:0106:5406:1607:0906:3107:2807:4307:5808:1308:2808:4308:5809:1309:2809:4309:5810:1310:2810:4310:5811:1311:2811:4311:5812:1312:2812:4312:5813:1313:2813:4313:5814:1314:2814:4314:5815:1315:2815:4315:5816:1316:2816:4316:5817:1317:2817:4317:5818:1018:2518:4018:5519:0819:2019:4020:2021:2021:4322:2223:2223:4500:22
Mintor Road05:40-----------------------------------------------------------------
Shaldon Close-------------------------------------------------------------21:44--23:46-
Simonswood Walk05:41-----------------------------------------------------------------
Lindby Close-------------------------------------------------------------21:45--23:47-
St Chad's Drive-05:2905:4406:3906:0106:5406:1607:0906:3107:2807:4307:5808:1308:2808:4308:5809:1309:2809:4309:5810:1310:2810:4310:5811:1311:2811:4311:5812:1312:2812:4312:5813:1313:2813:4313:5814:1314:2814:4314:5815:1315:2815:4315:5816:1316:2816:4316:5817:1317:2817:4317:5818:1018:2518:4018:5519:0819:2019:4020:2021:20-22:2223:22-00:22
Farrier Road05:41-----------------------------------------------------------------
Melling Drive-05:3105:4606:4106:0306:5606:1807:1106:3307:3007:4508:0008:1508:3008:4509:0009:1509:3009:4510:0010:1510:3010:4511:0011:1511:3011:4512:0012:1512:3012:4513:0013:1513:3013:4514:0014:1514:3014:4515:0015:1515:3015:4516:0016:1516:3016:4517:0017:1517:3017:4518:0018:1218:2718:4218:5719:1019:2219:4220:2221:22-22:2423:24-00:24
Lees Road05:42------------------------------------------------------------21:46--23:48-
Admin Road-------------------------------------------------------------21:47--23:49-
Fallowfield-05:3305:4806:4306:0506:5806:2007:1306:3507:3207:4708:0208:1708:3208:4709:0209:1709:3209:4710:0210:1710:3210:4711:0211:1711:3211:4712:0212:1712:3212:4713:0213:1713:3213:4714:0214:1714:3214:4715:0215:1715:3215:4716:0216:1716:3216:4717:0217:1717:3217:4718:0218:1418:2918:4418:5919:1219:2419:4420:2421:24-22:2623:26-00:26
Lees Road05:44-----------------------------------------------------------------
Langton Road-05:3405:4906:4406:0606:5906:2107:1406:3607:3307:4808:0308:1808:3308:4809:0309:1809:3309:4810:0310:1810:3310:4811:0311:1811:3311:4812:0312:1812:3312:4813:0313:1813:3313:4814:0314:1814:3314:4815:0315:1815:3315:4816:0316:1816:3316:4817:0317:1817:3317:4818:0318:1518:3018:4519:0019:1319:2519:4520:2521:25-22:2723:27-00:27
Cherry View-05:3505:5006:4506:0707:0006:2207:1506:3707:3407:4908:0408:1908:3408:4909:0409:1909:3409:4910:0410:1910:3410:4911:0411:1911:3411:4912:0412:1912:3412:4913:0413:1913:3413:4914:0414:1914:3414:4915:0415:1915:3415:4916:0416:1916:3416:4917:0417:1917:3417:4918:0418:1618:3118:4619:0119:1419:2619:4620:2621:26-22:2823:28-00:28
Epsom Grove-05:3605:5106:4606:0807:0106:2307:1606:3807:3507:5008:0508:2008:3508:5009:0509:2009:3509:5010:0510:2010:3510:5011:0511:2011:3511:5012:0512:2012:3512:5013:0513:2013:3513:5014:0514:2014:3514:5015:0515:2015:3515:5016:0516:2016:3516:5017:0517:2017:3517:5018:0518:1718:3218:4719:0219:1519:2719:4720:2721:27-22:2923:29-00:29
Moorfield-05:3805:5306:4806:1007:0306:2507:1806:4007:3707:5208:0708:2208:3708:5209:0709:2209:3709:5210:0710:2210:3710:5211:0711:2211:3711:5212:0712:2212:3712:5213:0713:2213:3713:5214:0714:2214:3714:5215:0715:2215:3715:5216:0716:2216:3716:5217:0717:2217:3717:5218:0718:1918:3418:4919:0419:1719:2919:4920:2921:29-22:3123:31-00:31