ARR Arriva Merseyside

Timetable

Show all stops
ScrollARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
ARR
310
Concourse---06:32-07:0307:3308:0308:3309:0809:3810:0810:3811:0811:3812:0812:3813:0813:3814:0814:3815:0815:3816:0816:4317:1317:4318:1818:5819:28---
Southway---06:32-07:0407:3408:0408:3409:0809:3810:0810:3811:0811:3812:0812:3813:0813:3814:0814:3815:0815:3816:0816:4317:1317:4318:1818:5819:28---
Grimshaw Road---06:34-07:0507:3508:0508:3509:1009:4010:1010:4011:1011:4012:1012:4013:1013:4014:1014:4015:1015:4016:1016:4517:1517:4518:2019:0019:30---
Railway Road---06:35-07:0607:3608:0608:3609:1109:4110:1110:4111:1111:4112:1112:4113:1113:4114:1114:4115:1115:4116:1116:4617:1617:4618:2119:0119:31---
Whitehey Road---06:36-07:0707:3708:0708:3709:1209:4210:1210:4211:1211:4212:1212:4213:1213:4214:1214:4215:1215:4216:1216:4717:1717:4718:2219:0219:32---
Gladden Place---06:37-07:0807:3808:0808:3809:1309:4310:1310:4311:1311:4312:1312:4313:1313:4314:1314:4315:1315:4316:1316:4817:1817:4818:2319:0319:33---
Co-op Bank---06:38-07:1007:4008:1008:4009:1409:4410:1410:4411:1411:4412:1412:4413:1413:4414:1414:4415:1415:4416:1416:4917:1917:4918:2419:0419:34---
Village Inn---06:38-07:1007:4008:1008:4009:1409:4410:1410:4411:1411:4412:1412:4413:1413:4414:1414:4415:1415:4416:1416:4917:1917:4918:2419:0419:34---
High Street---06:38-07:1007:4008:1008:4009:1509:4510:1510:4511:1511:4512:1512:4513:1513:4514:1514:4515:1515:4516:1516:5017:2017:5018:2519:0519:35---
Hawthorn Crescent---06:38-07:1107:4108:1108:4109:1509:4510:1510:4511:1511:4512:1512:4513:1513:4514:1514:4515:1515:4516:1516:5017:2017:5018:2519:0519:35---
High Street---06:39-07:1207:4208:1208:4209:1609:4610:1610:4611:1611:4612:1612:4613:1613:4614:1614:4615:1615:4616:1616:5117:2117:5118:2619:0619:36---
Aspen Way---06:40-07:1307:4308:1308:4309:1709:4710:1710:4711:1711:4712:1712:4713:1713:4714:1714:4715:1715:4716:1716:5217:2217:5218:2719:0719:37---
Millbrook Close---06:41-07:1407:4408:1408:4409:1809:4810:1810:4811:1811:4812:1812:4813:1813:4814:1814:4815:1815:4816:1816:5317:2317:5318:2819:0819:38---
Tancaster---06:42-07:1507:4508:1508:4509:1909:4910:1910:4911:1911:4912:1912:4913:1913:4914:1914:4915:1915:4916:1916:5417:2417:5418:2919:0919:39---
Kingsbury School---06:42-07:1507:4508:1508:4509:1909:4910:1910:4911:1911:4912:1912:4913:1913:4914:1914:4915:1915:4916:1916:5417:2417:5418:2919:0919:39---
Brookfield Park PS---06:43-07:1607:4608:1608:4609:2009:5010:2010:5011:2011:5012:2012:5013:2013:5014:2014:5015:2015:5016:2016:5517:2517:5518:3019:1019:40---
Neverstitch Road---06:44-07:1707:4708:1708:4709:2109:5110:2110:5111:2111:5112:2112:5113:2113:5114:2114:5115:2115:5116:2116:5617:2617:5618:3119:1119:41---
Old Skelmersdale War Memorial---06:45-07:1807:4808:1808:4809:2209:5210:2210:5211:2211:5212:2212:5213:2213:5214:2214:5215:2215:5216:2216:5717:2717:5718:3219:1219:42---
Wardens Club---06:46-07:1907:4908:1908:4909:2309:5310:2310:5311:2311:5312:2312:5313:2313:5314:2314:5315:2315:5316:2316:5817:2817:5818:3319:1319:43---
Firswood Road---06:47-07:2007:5008:2008:5009:2309:5310:2310:5311:2311:5312:2312:5313:2313:5314:2314:5315:2415:5416:2416:5917:2917:5918:3419:1419:44---
Blaguegate Lane---06:48-07:2107:5108:2108:5109:2409:5410:2410:5411:2411:5412:2412:5413:2413:5414:2414:5415:2515:5516:2517:0017:3018:0018:3519:1519:45---
Dickets Lane---06:49-07:2207:5208:2208:5209:2509:5510:2510:5511:2511:5512:2512:5513:2513:5514:2514:5515:2615:5616:2617:0117:3018:0018:3519:1519:45---
Lyelake Lane---06:50-07:2307:5308:2308:5309:2609:5610:2610:5611:2611:5612:2612:5613:2613:5614:2614:5615:2715:5716:2717:0217:3218:0218:3719:1719:47---
Plough Lane---06:51-07:2407:5408:2408:5409:2709:5710:2710:5711:2711:5712:2712:5713:2713:5714:2714:5715:2815:5816:2817:0317:3318:0318:3819:1819:48---
Prince Albert---06:52-07:2507:5508:2508:5509:2809:5810:2810:5811:2811:5812:2812:5813:2813:5814:2814:5815:2915:5916:2917:0417:3418:0418:3919:1919:49---
Halton Castle---06:53-07:2607:5608:2608:5609:2909:5910:2910:5911:2911:5912:2912:5913:2913:5914:2914:5915:3016:0016:3017:0517:3518:0518:4019:2019:50---
Mawdsleys Farm---06:54-07:2707:5708:2708:5709:3010:0010:3011:0011:3012:0012:3013:0013:3014:0014:3015:0015:3116:0116:3117:0617:3518:0518:4019:2019:50---
Crosshall Brow---06:56-07:2907:5908:2908:5909:3210:0210:3211:0211:3212:0212:3213:0213:3214:0214:3215:0215:3316:0316:3317:0817:3718:0718:4219:2219:52---
Ormskirk School---06:57-07:3008:0008:3009:0009:3210:0210:3211:0211:3212:0212:3213:0213:3214:0214:3215:0215:3416:0416:3417:0917:3818:0818:4319:2319:53---
Wigan Road---06:58-07:3108:0108:3109:0109:3310:0310:3311:0311:3312:0312:3313:0313:3314:0314:3315:0315:3516:0516:3517:1017:3918:0918:4419:2419:54---
Bus Station---07:00-07:3308:0308:3309:0309:3510:0510:3511:0511:3512:0512:3513:0513:3514:0514:3515:0515:3716:0716:3717:1217:4118:1118:4619:2619:56---
Bus Station--06:0307:0206:3907:3308:0508:3509:0509:3810:0810:3811:0811:3812:0812:3813:0813:3814:0814:4015:0815:3916:0916:3917:1417:4118:1318:4819:2819:58---
Park Road--06:0407:0306:4007:3408:0608:3609:0609:3910:0910:3911:0911:3912:0912:3913:0913:3914:0914:4115:0915:4016:1016:4017:1517:4218:1418:4919:2819:58---
Aughton Street--06:0407:0306:4007:3408:0608:3609:0609:3910:0910:3911:0911:3912:0912:3913:0913:3914:0914:4115:0915:4016:1016:4017:1517:4218:1418:4919:2919:59---
Fire Station--06:0507:0406:4107:3508:0708:3709:0709:4010:1010:4011:1011:4012:1012:4013:1013:4014:1014:4215:1015:4216:1216:4217:1717:4318:1518:5019:3020:00---
Priory Grove--06:0707:0606:4307:3708:0908:3909:0909:4210:1210:4211:1211:4212:1212:4213:1213:4214:1214:4415:1215:4416:1416:4417:1917:4518:1718:5219:3120:01---
Holborn Hill--06:0807:0706:4407:3808:1008:4009:1009:4310:1310:4311:1311:4312:1312:4313:1313:4314:1314:4515:1315:4516:1516:4517:2017:4518:1718:5219:3220:02---
Christ Church--06:0907:0806:4507:3908:1108:4109:1109:4410:1410:4411:1411:4412:1412:4413:1413:4414:1414:4615:1415:4616:1616:4617:2117:4618:1818:5319:3220:02---
Royal Oak--06:1107:1006:4707:4108:1308:4309:1309:4610:1610:4611:1611:4612:1612:4613:1613:4614:1614:4815:1615:4816:1816:4817:2317:4818:2018:5519:3420:04---
Winifred Lane--06:1207:1206:4807:4208:1408:4409:1509:4810:1810:4811:1811:4812:1812:4813:1813:4814:1814:4915:1715:4916:1916:4917:2417:4918:2118:5619:3520:05---
Aughton Institute--06:1407:1406:5007:4408:1608:4609:1709:5010:2010:5011:2011:5012:2012:5013:2013:5014:2014:5115:1915:5116:2116:5117:2617:5118:2318:5819:3720:07---
Bold Lane--06:1607:1506:5207:4608:1808:4809:1809:5110:2110:5111:2111:5112:2112:5113:2113:5114:2114:5315:2115:5316:2316:5317:2817:5318:2519:0019:3820:08---
The Swan--06:1707:1706:5307:4708:1908:4909:2009:5310:2310:5311:2311:5312:2312:5313:2313:5314:2314:5415:2215:5416:2416:5417:2917:5418:2619:0119:3920:09---
Kenyons Lane--06:2007:2006:5607:5008:2208:5209:2309:5610:2610:5611:2611:5612:2612:5613:2613:5614:2614:5715:2515:5816:2816:5817:3317:5718:2919:0419:4220:12---
Park Lane--06:2107:2206:5707:5208:2408:5409:2509:5810:2810:5811:2811:5812:2812:5813:2813:5814:2814:5915:2715:5916:2916:5917:3417:5818:3019:0519:4420:14---
Langdale Drive05:0305:3306:2207:2306:5807:5308:2508:5509:2609:5910:2910:5911:2911:5912:2912:5913:2913:5914:2915:0015:2816:0016:3017:0017:3517:5918:3119:0619:4420:1420:4021:4022:40
Douglas Drive05:0305:3306:2207:2406:5907:5408:2608:5609:2710:0010:3011:0011:3012:0012:3013:0013:3014:0014:3015:0115:2916:0116:3117:0117:3618:0018:3219:0719:4520:1520:4021:4022:40
Millbank Lane-----07:5508:2708:57-----------15:0215:30------------
Douglas Drive-----07:5608:2808:58-----------15:0315:31------------
Parkbourn Drive-----07:5708:2908:59-----------15:0415:32------------
Beechway-----07:5808:3009:00-----------15:0515:33------------
Maghull North Station-----07:5908:3109:01-----------15:0615:34------------
Greenheys Drive-----08:0008:3209:02-----------15:0715:35------------
Eastway05:0305:3306:2207:2507:0008:0108:3309:0309:2810:0110:3111:0111:3112:0112:3113:0113:3114:0114:3115:0815:3616:0316:3317:0317:3818:0118:3319:0819:4620:1620:4021:4022:40
Hunt Road05:0405:3406:2407:2707:0108:0208:3409:0409:3010:0310:3311:0311:3312:0312:3313:0313:3314:0314:3315:0915:3716:0416:3417:0417:3918:0218:3419:0919:4720:1720:4121:4122:41
Central Square05:0605:3606:2507:2707:0208:0208:3409:0409:3010:0310:3311:0311:3312:0312:3313:0313:3314:0314:3315:0915:3716:0416:3417:0417:3918:0318:3519:1019:4820:1820:4321:4322:43
Stafford Moreton Way05:0705:3706:2607:2807:0208:0308:3509:0509:3110:0410:3411:0411:3412:0412:3413:0413:3414:0414:3415:1015:3816:0516:3517:0517:4018:0318:3519:1019:4820:1820:4421:4422:44
Balmoral Road05:0805:3806:2707:2907:0308:0408:3609:0609:3210:0510:3511:0511:3512:0512:3513:0513:3514:0514:3515:1115:3916:0616:3617:0617:4118:0418:3619:1119:4920:1920:4521:4522:45
Sandringham Road05:0905:3906:2907:3007:0408:0508:3709:0709:3310:0610:3611:0611:3612:0612:3613:0613:3614:0614:3615:1215:4016:0716:3717:0717:4218:0518:3719:1219:5020:2020:4621:4622:46
Ormonde Avenue05:1105:4106:3007:3107:0508:0508:3709:0709:3410:0710:3711:0711:3712:0712:3713:0713:3714:0714:3715:1215:4016:0816:3817:0817:4318:0618:3819:1319:5120:2120:4821:4822:48
Larchwood Avenue05:1205:4206:3107:3307:0608:0708:3909:0909:3610:0810:3811:0811:3812:0812:3813:0813:3814:0814:3815:1415:4216:1016:4017:1017:4518:0718:3919:1419:5220:2220:4921:4922:49
Dover Road05:1205:4206:3207:3407:0708:0808:4009:1009:3710:1010:4011:1011:4012:1012:4013:1013:4014:1014:4015:1515:4316:1116:4117:1117:4618:0818:4019:1519:5320:2320:4921:4922:49
Asda05:1505:4506:3407:3807:1108:1308:4509:1509:4110:1410:4411:1411:4412:1412:4413:1413:4414:1414:4415:1915:4716:1616:4617:1617:5118:1218:4419:1919:5720:2720:5221:5222:52
Old Roan Station05:1605:4606:3607:4007:1308:1508:4709:1709:4310:1610:4611:1611:4612:1612:4613:1613:4614:1614:4615:2115:4916:1816:4817:1817:5318:1418:4619:2119:5820:2820:5321:5322:53
Aintree Retail Park05:1705:4706:3707:4207:1508:1708:4909:1909:4510:1710:4711:1711:4712:1712:4713:1713:4714:1714:4715:2315:5116:2016:5017:2017:5518:1618:4819:2320:0020:3020:5421:5422:54
Brenka Avenue05:1905:4906:3807:4507:1708:1908:5109:2109:4810:2010:5011:2011:5012:2012:5013:2013:5014:2014:5015:2515:5316:2316:5317:2317:5818:1818:5019:2520:0220:3220:5621:5622:56
Aintree Station05:2005:5006:3907:4607:1808:2108:5309:2309:4910:2110:5111:2111:5112:2112:5113:2113:5114:2114:5115:2715:5516:2416:5417:2417:5918:1918:5119:2620:0320:3320:5721:5722:57
Eastbourne Road05:2105:5106:4007:4807:2008:2308:5509:2509:5110:2310:5311:2311:5312:2312:5313:2313:5314:2314:5315:2915:5716:2616:5617:2618:0118:2118:5319:2720:0420:3420:5821:5822:58
Sydney Street05:2205:5206:4107:4907:2108:2508:5709:2709:5210:2410:5411:2411:5412:2412:5413:2413:5414:2414:5415:3015:5816:2816:5817:2718:0218:2218:5419:2820:0520:3520:5921:5922:59
Grace Road05:2205:5206:4207:5007:2208:2608:5809:2809:5310:2510:5511:2511:5512:2512:5513:2513:5514:2514:5515:3115:5916:2816:5817:2818:0318:2218:5419:2920:0620:3621:0022:0023:00
Orrell Park Station05:2205:5206:4207:5007:2208:2608:5809:2809:5310:2510:5511:2511:5512:2512:5513:2513:5514:2514:5515:3116:0016:2916:5917:2818:0318:2318:5519:2920:0620:3621:0022:0023:00
Rice Lane Station05:2305:5306:4307:5207:2408:2809:0009:3009:5510:2710:5711:2711:5712:2712:5713:2713:5714:2714:5715:3316:0116:3117:0117:3018:0518:2418:5619:3020:0720:3721:0122:0123:01
Fazakerley Road05:2505:5506:4407:5407:2608:3009:0209:3209:5710:2910:5911:2911:5912:2912:5913:2913:5914:2914:5915:3416:0316:3317:0317:3218:0718:2618:5819:3220:0920:3921:0322:0323:03
Cavendish Drive05:2605:5606:4507:5507:2708:3209:0409:3409:5810:3011:0011:3012:0012:3013:0013:3014:0014:3015:0015:3616:0516:3417:0417:3318:0818:2718:5919:3320:1020:4021:0422:0423:04
Denbigh Road05:2705:5706:4607:5707:2908:3409:0609:3610:0010:3211:0211:3212:0212:3213:0213:3214:0214:3215:0215:3816:0716:3617:0617:3518:1018:2919:0119:3520:1220:4221:0522:0523:05
Church Lane05:2805:5806:4707:5907:3108:3509:0709:3710:0210:3311:0311:3312:0312:3313:0313:3314:0314:3315:0415:3916:0816:3817:0817:3718:1218:3019:0219:3620:1320:4321:0622:0623:06
Pym Street05:2805:5806:4808:0007:3108:3609:0809:3810:0310:3411:0411:3412:0412:3413:0413:3414:0414:3415:0515:4016:0916:3917:0917:3818:1218:3019:0219:3620:1320:4321:0622:0623:06
Wilburn Street05:2905:5906:4908:0107:3308:3809:1009:4010:0410:3511:0511:3512:0512:3513:0513:3514:0514:3515:0615:4216:1116:4017:1017:3918:1318:3119:0319:3720:1420:4421:0722:0723:07
Oxton Street05:3006:0006:4908:0207:3308:3909:1109:4110:0510:3611:0611:3612:0612:3613:0613:3614:0614:3615:0715:4316:1216:4117:1117:4018:1418:3219:0419:3820:1520:4521:0822:0823:08
Christopher Street05:3106:0106:5008:0307:3508:4009:1209:4210:0610:3711:0711:3712:0712:3713:0713:3714:0714:3715:0815:4416:1416:4317:1217:4118:1518:3319:0519:3920:1620:4621:0922:0923:09
Woodhouse Close05:3106:0106:5108:0407:3508:4109:1309:4310:0710:3811:0811:3812:0812:3813:0813:3814:0814:3815:0915:4616:1516:4417:1317:4218:1618:3419:0619:4020:1720:4721:1022:1023:10
Sandheys Close05:3206:0206:5208:0607:3608:4209:1409:4410:0810:3911:0911:3912:0912:3913:0913:3914:0914:3915:1015:4716:1616:4517:1517:4318:1718:3519:0719:4120:1820:4821:1122:1123:11
Whittle Street05:3306:0306:5208:0707:3708:4309:1509:4510:0910:4011:1011:4012:1012:4013:1013:4014:1014:4015:1115:4816:1716:4617:1617:4418:1818:3619:0819:4120:1820:4821:1222:1223:12
Great Homer Street05:3406:0406:5308:0807:3808:4409:1609:4610:1010:4111:1111:4112:1112:4113:1113:4114:1114:4115:1215:4916:1816:4817:1717:4518:1918:3719:0919:4220:1920:4921:1322:1323:13
Stanley Road05:3406:0406:5408:0907:3908:4509:1709:4710:1110:4211:1211:4212:1212:4213:1213:4214:1214:4215:1315:5016:1916:4917:1817:4518:1918:3719:0919:4320:2020:5021:1322:1323:13
Newsham Street05:3506:0506:5408:1007:4008:4609:1809:4810:1210:4311:1311:4312:1312:4313:1313:4314:1314:4315:1415:5116:2116:5017:1917:4618:2018:3819:1019:4420:2120:5121:1422:1423:14
Juvenal Street05:3706:0706:5608:1307:4208:4909:2109:5110:1510:4611:1611:4612:1612:4613:1613:4614:1614:4615:1715:5416:2416:5317:2217:4918:2218:4019:1219:4620:2320:5321:1622:1623:16
Queen Square Bus Station05:4006:1006:5908:1707:4608:5309:2509:5510:1910:5011:2011:5012:2012:5013:2013:5014:2014:5015:2115:5816:2816:5817:2617:5318:2618:4419:1619:4920:2620:5621:2022:2023:20
Download PDF Timetable