Skip to content Skip to menu
STA Stagecoach Merseyside

Timetable

Show all stops
ScrollSTA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
STA
41
Mill Park Drive, Clifton Avenue--07:14-07:3808:0208:2608:5009:1409:3810:0210:2610:5011:1411:3812:0212:2612:5013:1413:3814:0214:2614:5015:1415:3816:0216:2216:5017:1417:3818:0818:3018:5519:4220:1220:4221:4222:4223:42
Mill Park Drive, Delamere Avenue--07:15-07:3908:0308:2708:5109:1509:3910:0310:2710:5111:1511:3912:0312:2712:5113:1513:3914:0314:2714:5115:1515:3916:0316:2316:5117:1517:3918:0918:3018:5519:4220:1220:4221:4222:4223:42
Mill Park Drive, Calveley Avenue--07:15-07:3908:0308:2708:5109:1509:3910:0310:2710:5111:1511:3912:0312:2712:5113:1513:3914:0314:2714:5115:1515:3916:0316:2316:5117:1517:3918:0918:3118:5619:4320:1320:4321:4322:4323:43
Mill Park Drive, Eastham Rake--07:16-07:4008:0408:2808:5209:1609:4010:0410:2810:5211:1611:4012:0412:2812:5213:1613:4014:0414:2814:5215:1615:4016:0416:2416:5217:1617:4018:1018:3118:5619:4320:1320:4321:4322:4323:43
Bridle Road, Adaston Avenue--07:16-07:4008:0408:2808:5209:1609:4010:0410:2810:5211:1611:4012:0412:2812:5213:1613:4014:0414:2814:5215:1615:4016:0416:2416:5217:1617:4018:1018:3118:5619:4320:1320:4321:4322:4323:43
Bridle Road, Carlett Boulevard--07:17-07:4108:0508:2908:5309:1709:4110:0510:2910:5311:1711:4112:0512:2912:5313:1713:4114:0514:2914:5315:1715:4116:0516:2516:5317:1717:4118:1118:3218:5719:4420:1420:4421:4422:4423:44
Heygarth Road, Bridle Road--07:18-07:4208:0608:3008:5409:1809:4210:0610:3010:5411:1811:4212:0612:3012:5413:1813:4214:0614:3014:5415:1815:4216:0616:2616:5417:1817:4218:1118:3218:5719:4420:1420:4421:4422:4423:44
Raeburn Avenue, Heygarth Road--07:18-07:4208:0608:3008:5409:1809:4210:0610:3010:5411:1811:4212:0612:3012:5413:1813:4214:0614:3014:5415:1815:4216:0616:2616:5417:1817:4218:1218:3218:5719:4420:1420:4421:4422:4423:44
Raeburn Avenue, Wingate Road--07:19-07:4308:0708:3108:5509:1909:4310:0710:3110:5511:1911:4312:0712:3112:5513:1913:4314:0714:3114:5515:1915:4316:0716:2716:5517:1917:4318:1218:3318:5819:4520:1520:4521:4522:4523:45
Raeburn Avenue, Kilburn Avenue--07:19-07:4308:0708:3108:5509:1909:4310:0710:3110:5511:1911:4312:0712:3112:5513:1913:4314:0714:3114:5515:1915:4316:0716:2716:5517:1917:4318:1318:3318:5819:4520:1520:4521:4522:4523:45
Raeburn Avenue, Manor Road--07:20-07:4408:0808:3208:5609:2009:4410:0810:3210:5611:2011:4412:0812:3212:5613:2013:4414:0814:3214:5615:2015:4416:0816:2816:5617:2017:4418:1318:3318:5819:4520:1520:4521:4522:4523:45
Morland Avenue, Raeburn Primary School--07:21-07:4508:0908:3308:5709:2109:4510:0910:3310:5711:2111:4512:0912:3312:5713:2113:4514:0914:3314:5715:2115:4516:0916:2916:5717:2117:4518:1418:3418:5919:4620:1620:4621:4622:4623:46
Morland Avenue, Allport Road--07:21-07:4508:0908:3308:5709:2109:4510:0910:3310:5711:2111:4512:0912:3312:5713:2113:4514:0914:3314:5715:2115:4516:0916:2916:5717:2117:4518:1518:3418:5919:4620:1620:4621:4622:4623:46
Allport Road, Brancote Gardens--07:22-07:4608:1008:3408:5809:2209:4610:1010:3410:5811:2211:4612:1012:3412:5813:2213:4614:1014:3414:5815:2215:4616:1016:3016:5817:2217:4618:1618:3519:0019:4720:1720:4721:4722:4723:47
Allport Lane, Allport Road--07:23-07:4708:1108:3508:5909:2309:4710:1110:3510:5911:2311:4712:1112:3512:5913:2313:4714:1114:3514:5915:2315:4716:1116:3116:5917:2317:4718:1618:3519:0019:4720:1720:4721:4722:4723:47
Allport Lane, Meadowside Road--07:24-07:4808:1208:3609:0009:2409:4810:1210:3611:0011:2411:4812:1212:3613:0013:2413:4814:1214:3615:0015:2415:4816:1216:3217:0017:2417:4818:1718:3519:0019:4720:1720:4721:4722:4723:47
Allport Lane, Legion Lane--07:25-07:4908:1308:3709:0109:2509:4910:1310:3711:0111:2511:4912:1312:3713:0113:2513:4914:1314:3715:0115:2515:4916:1316:3317:0117:2517:4918:1818:3619:0119:4820:1820:4821:4822:4823:48
Bromborough Village Road, The Cross--07:26-07:5008:1408:3809:0209:2609:5010:1410:3811:0211:2611:5012:1412:3813:0213:2613:5014:1414:3815:0215:2615:5016:1416:3417:0217:2617:5018:1918:3719:0219:4920:1920:4921:4922:4923:49
Spital Road, Mark Rake--07:27-07:5108:1508:3909:0309:2709:5110:1510:3911:0311:2711:5112:1512:3913:0313:2713:5114:1514:3915:0315:2715:5116:1516:3517:0317:2717:5118:2018:3819:0319:5020:2020:5021:5022:5023:50
Croft Avenue East, New Chester Road--07:28-07:5208:1608:4009:0409:2809:5210:1610:4011:0411:2811:5212:1612:4013:0413:2813:5214:1614:4015:0415:2815:5216:1616:3617:0417:2817:5218:2118:3919:0419:5120:2120:5121:5122:5123:51
Welton Road, Bromborough Retail Park--07:31-07:5508:1908:4309:0709:3109:5510:1910:4311:0711:3111:5512:1912:4313:0713:3113:5514:1914:4315:0715:3115:5516:1916:3917:0717:3117:5518:2418:4219:0719:5420:2420:5421:5422:5423:54
Welton Road, Croft Retail Park--07:32-07:5608:2008:4409:0809:3209:5610:2010:4411:0811:3211:5612:2012:4413:0813:3213:5614:2014:4415:0815:3215:5616:2016:4017:0817:3217:5618:2518:4219:0719:5420:2420:5421:5422:5423:54
Port Causeway, Terminus Road--07:33-07:5708:2108:4509:0909:3309:5710:2110:4511:0911:3311:5712:2112:4513:0913:3313:5714:2114:4515:0915:3315:5716:2116:4117:0917:3317:5718:2618:4319:0819:5520:2520:5521:5522:5523:55
Port Causeway, Eastern Avenue--07:34-07:5808:2208:4609:1009:3409:5810:2210:4611:1011:3411:5812:2212:4613:1013:3413:5814:2214:4615:1015:3415:5816:2216:4217:1017:3417:5818:2718:4419:0919:5620:2620:5621:5622:5623:56
New Chester Road, Port Causeway--07:36-08:0008:2408:4809:1209:3610:0010:2410:4811:1211:3612:0012:2412:4813:1213:3614:0014:2414:4815:1215:3616:0016:2416:4417:1217:3618:0018:2918:4619:1119:5820:2820:5821:5822:5823:58
New Chester Road, Shore Drive--07:38-08:0208:2608:5009:1409:3810:0210:2610:5011:1411:3812:0212:2612:5013:1413:3814:0214:2614:5015:1415:3816:0216:2616:4617:1417:3818:0218:3118:4819:1320:0020:3021:0022:0023:0000:00
New Chester Road, Willowbank Road--07:39-08:0308:2708:5109:1509:3910:0310:2710:5111:1511:3912:0312:2712:5113:1513:3914:0314:2714:5115:1515:3916:0316:2716:4717:1517:3918:0318:3218:4919:1420:0120:3121:0122:0123:0100:01
New Chester Road, Legh Road--07:41-08:0508:2908:5309:1709:4110:0510:2910:5311:1711:4112:0512:2912:5313:1713:4114:0514:2914:5315:1715:4116:0516:2916:4917:1717:4118:0518:3418:5119:1620:0320:3321:0322:0323:0300:03
New Chester Road, New Ferry Park--07:41-08:0508:2908:5309:1709:4110:0510:2910:5311:1711:4112:0512:2912:5313:1713:4114:0514:2914:5315:1715:4116:0516:2916:4917:1717:4118:0518:3418:5119:1620:0320:3321:0322:0323:0300:03
New Chester Road, Hassal Road--07:43-08:0708:3108:5509:1909:4310:0710:3110:5511:1911:4312:0712:3112:5513:1913:4314:0714:3114:5515:1915:4316:0716:3116:5117:1917:4318:0718:3518:5219:1720:0420:3421:0422:0423:0400:04
New Chester Road, Knowsley Road--07:44-08:0808:3208:5609:2009:4410:0810:3210:5611:2011:4412:0812:3212:5613:2013:4414:0814:3214:5615:2015:4416:0816:3216:5217:2017:4418:0818:3618:5319:1820:0520:3521:0522:0523:0500:05
New Chester Road, Rock Lane West--07:44-08:0808:3208:5609:2009:4410:0810:3210:5611:2011:4412:0812:3212:5613:2013:4414:0814:3214:5615:2015:4416:0816:3216:5217:2017:4418:0818:36--20:05-21:0522:0523:05-
New Chester Road, Bedford Road--07:46-08:1008:3408:5809:2209:4610:1010:3410:5811:2211:4612:1012:3412:5813:2213:4614:1014:3414:5815:2215:4616:1016:3416:5417:2217:4618:1018:38--20:06-21:0622:0623:06-
Bedford Road, Stop A--07:48-08:1208:3609:0009:2409:4810:1210:3611:0011:2411:4812:1212:3613:0013:2413:4814:1214:3615:0015:2415:4816:1216:3616:5617:2417:4818:1218:39--20:08-21:0822:0823:08-
Grove Road, Rockville Street--07:49-08:1308:3709:0109:2509:4910:1310:3711:0111:2511:4912:1312:3713:0113:2513:4914:1314:3715:0115:2515:4916:1316:3716:5717:2517:4918:1318:40--20:08-21:0822:0823:08-
Grove Road, Old Chester Road--07:50-08:1408:3809:0209:2609:5010:1410:3811:0211:2611:5012:1412:3813:0213:2613:5014:1414:3815:0215:2615:5016:1416:3816:5817:2617:5018:1418:41--20:09-21:0922:0923:09-
Old Chester Road, Oriel Road--07:51-08:1508:3909:0309:2709:5110:1510:3911:0311:2711:5112:1512:3913:0313:2713:5114:1514:3915:0315:2715:5116:1516:3916:5917:2717:5118:1518:41--20:09-21:0922:0923:09-
Old Chester Road, Mersey Walk--07:52-08:1608:4009:0409:2809:5210:1610:4011:0411:2811:5212:1612:4013:0413:2813:5214:1614:4015:0415:2815:5216:1616:4017:0017:2817:5218:1618:42--20:10-21:1022:1023:10-
Queen Street, Stop B--07:53-08:1708:4109:0509:2909:5310:1710:4111:0511:2911:5312:1712:4113:0513:2913:5314:1714:4115:0515:2915:5316:1716:4117:0117:2917:5318:1718:43--20:11-21:1122:1123:11-
Hinderton Road, Argyle Street South--07:55-08:1908:4309:0709:3109:5510:1910:4311:0711:3111:5512:1912:4313:0713:3113:5514:1914:4315:0715:3115:5516:1916:4317:0317:3117:5518:1918:44--20:12-21:1222:1223:12-
Argyle Street South, Stop B--07:56-08:2008:4409:0809:3209:5610:2010:4411:0811:3211:5612:2012:4413:0813:3213:5614:2014:4415:0815:3215:5616:2016:4417:0417:3217:5618:2018:45--20:13-21:1322:1323:13-
Birkenhead Bus Station, Stand 1006:5307:0007:5907:2308:2308:4709:1109:3509:5910:2310:4711:1111:3511:5912:2312:4713:1113:3513:5914:2314:4715:1115:3515:5916:2316:4717:0717:3517:5918:2318:47--20:15-21:1522:1523:15-
Claughton Road, Stop C06:5407:0108:0007:2408:2408:4809:1209:3610:0010:2410:4811:1211:3612:0012:2412:4813:1213:3614:0014:2414:4815:1215:3616:0016:2416:4817:0817:3618:0018:2418:48--20:16-21:1622:1623:16-
Borough Road, Shaw Street06:5607:0408:0307:2708:2708:5109:1509:3910:0310:2710:5111:1511:3912:0312:2712:5113:1513:3914:0314:2714:5115:1515:3916:0316:2716:5117:1117:3918:0318:2718:51--20:17-21:1722:1723:17-
Borough Road, Victoria Road06:5707:0508:0407:2808:2808:5209:1609:4010:0410:2810:5211:1611:4012:0412:2812:5213:1613:4014:0414:2814:5215:1615:4016:0416:2816:5217:1217:4018:0418:2818:52--20:18-21:1822:1823:18-
Borough Road, Victoria Fields06:5707:0608:0507:2908:2908:5309:1709:4110:0510:2910:5311:1711:4112:0512:2912:5313:1713:4114:0514:2914:5315:1715:4116:0516:2916:5317:1317:4118:0518:2918:53--20:18-21:1822:1823:18-
Singleton Avenue, Highgreen Road06:5807:0708:0607:3008:3008:5409:1809:4210:0610:3010:5411:1811:4212:0612:3012:5413:1813:4214:0614:3014:5415:1815:4216:0616:3016:5417:1417:4218:0618:3018:54--20:20-21:2022:2023:20-
Singleton Avenue, Highpark Road06:5907:0908:0807:3208:3208:5609:2009:4410:0810:3210:5611:2011:4412:0812:3212:5613:2013:4414:0814:3214:5615:2015:4416:0816:3216:5617:1617:4418:0818:3218:56--20:20-21:2022:2023:20-
Woodchurch Road, Elm Road North07:0107:1108:1007:3408:3408:5809:2209:4610:1010:3410:5811:2211:4612:1012:3412:5813:2213:4614:1014:3414:5815:2215:4616:1016:3416:5817:1817:4618:1018:3418:58--20:22-21:2222:2223:22-
Woodchurch Road, Cambridge Road07:0107:1108:1007:3408:3408:5809:2209:4610:1010:3410:5811:2211:4612:1012:3412:5813:2213:4614:1014:3414:5815:2215:4616:1016:3416:5817:1817:4618:1018:3418:58--20:22-21:2222:2223:22-
Woodchurch Road, Osmaston Road07:0107:1108:1107:3408:3508:5909:2309:4710:1110:3510:5911:2311:4712:1112:3512:5913:2313:4714:1114:3514:5915:2315:4716:1116:3516:5917:1917:4718:1118:3518:58--20:22-21:2222:2223:22-
Woodchurch Road, Dovedale Close07:0207:1208:1107:3508:3508:5909:2309:4710:1110:3510:5911:2311:4712:1112:3512:5913:2313:4714:1114:3514:5915:2315:4716:1116:3516:5917:1917:4718:1118:3518:59--20:23-21:2322:2323:23-
Woodchurch Road, Grainger Avenue07:0307:1308:1207:3608:3609:0009:2409:4810:1210:3611:0011:2411:4812:1212:3613:0013:2413:4814:1214:3615:0015:2415:4816:1216:3617:0017:2017:4818:1218:3619:00--20:24-21:2422:2423:24-
Woodchurch Road, Ennerdale Road07:0407:1408:1307:3708:3709:0109:2509:4910:1310:3711:0111:2511:4912:1312:3713:0113:2513:4914:1314:3715:0115:2515:4916:1316:3717:0117:2117:4918:1318:3719:01--20:24-21:2422:2423:24-
Woodchurch Road, Palmwood Close07:0407:1408:1407:3708:3809:0209:2609:5010:1410:3811:0211:2611:5012:1412:3813:0213:2613:5014:1414:3815:0215:2615:5016:1416:3817:0217:2217:5018:1418:3819:01--20:25-21:2522:2523:25-
Ackers Road, Commonfield Road07:0707:1708:1707:4008:4109:0509:2909:5310:1710:4111:0511:2911:5312:1712:4113:0513:2913:5314:1714:4115:0515:2915:5316:1716:4117:0517:2517:5318:1718:4119:04--20:27-21:2722:2723:27-
Download PDF Timetable